Bursa CHP'de devir teslim

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Olağan İl Kongresi’nin ardından, bugün de devir teslim töreni gerçekleştirildi.CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen törende, yeni seçilen İl Başkanı Şadi Özdemir, görevi Zafer Yıldız’dan devraldı.

Bursa CHP'de devir teslim

CHP Milletvekilleri Ceyhun İrgil, Erkan Aydın, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilçe başkanları, gençlik kolları başkanları, eski ve yeni yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda partilinin katıldığıtören, birlik ve beraberlik havasında geçti.

Görevini CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’e devreden Zafer Yıldız yaptığı konuşmada,”CHP il Başkanlığı’nı her zaman onur ve gururla taşıdım. Her iki seçimde örgütüme onursuzluk yaşatmadım” dedi. Bu görevi üstlendiği sürece hiçbir şekilde kendi çıkarını düşünmediğini, CHP örgütünün kendi içindeki enerjisini dışarıda harcayabilse çok farklı noktada olacağını da söyleyen Zafer Yıldız, bu ülkenin CHP’ye ihtiyacı olduğunun da özellikle altını çizerek, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.


Zafer Yıldız’dansonra söz alan yeni İl Başkanı Şadi Özdemir, birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, “Hepimiz biriz. Hiç kimseyi ötekileştirip, dışlamayacağız. Şimdi önümüzde Genel Başkanlık seçimimiz var. Orada da bir olacağız” dedi.

Başkan Özdemir, eski Başkan Zafer Yıldız’dan övgüyle söz ederek, bir ön seçim, 2 genel seçim, delege ve ilçe başkanlıkları, kadın ve gençlik kolları başkanlık seçimlerini başarıyla tamamladığını söyledi. Sosyal medyadakipaylaşımlardanda yakınan Başkan Özdemir “Artık dilimizi değiştirmeliyiz. Rakibimiz AKP… Bu iktidarı yıkacağız. Ben Zafer Yıldız ve Hasan Ertürk’le birlikte çalışmayı çok istiyorum” dedi.

Önümüzdeki günlerin gündeminin 2019 yılı olacağını da söyleyen İl Başkanı Şadi Özdemir, “O yıl cumhurbaşkanı, başbakan ve belediye başkanlarını seçeceğiz. Benim hedefim Büyükşehir ve 9 belediye başkanlıklarını kazanmak. Eğer bunları başarabilirsem kendimi başarılı sayacağım” dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 22:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER