Osmangazi'nin şefkatli eli Selime teyzeye uzandı

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara her konuda destek olup yardımlarda bulunarak yüzlerini güldürüyor. Ahmetköy mahallesinde toprak kayması sonucu evi yıkılan 70 yaşındaki Selime Kavlı, belediye tarafından yeniden inşa edilen evine kavuştu.

Osmangazi'nin şefkatli eli Selime teyzeye uzandı

Ahmetköy Mahallesi’nde tek başına yaşamını sürdüren 70 yaşındaki Selime Kavlı’nın evi, geçtiğimiz yıl Kasım ayında toprak kayması sonucu yıkıldı. Evinin yıkılmasının ardından sokakta kalan yaşlı kadın, hayvanlarının kaldığı barakaya yerleşti. Soğuk kış aylarında derme çatma barakada yaşam mücadelesi veren yaşlı kadının durumundan haberdar olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Selime Kavlı için yeni bir ev inşa edilmesi için talimat verdi. Kısa süre içerisinde 2 oda, mutfak ve banyodan oluşan bir ev yapılarak yaşlı kadına teslim edildi. Yeni evine kavuştuğu için büyük mutluluk yaşayan yaşlı kadına, koltuk takımı, çamaşır makinesi ve fırın gibi çeşitli ev eşyaları da hediye edilerek mutluluğu çifte katlandı.Yaşlı kadını yeni evinde ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Belediyem Benimle Projesi ile Osmangazi’nin tamamını gezdiklerini ve vatandaşların sıkıntılarını tespit ederek bu sıkıntılara son verdiklerini ifade etti. Başkan Dündar; “Belediyem Benimle ekibimiz, yapmış olduğu mahalle ziyaretleri sırasında ulaştıkları Selime Kavlı’nın durumu hakkında bana bilgi verdi. Toprak kayması sonucu evinin yıkıldığını öğrendiğim Selime teyzemizi sıcak bir yuvaya kavuşturmak adına yeni bir ev inşa ettik. Selime teyzemiz yeni evinde artık mutlu ve huzurlu bir yaşam sürecektir” dedi.

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan yeni evine kavuşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Selime Kavlı; “Toprak kaymasından dolayı oturduğum baraka yıkıldı. Yaklaşık 3 aydır hayvanlarıma baktığım barakada yaşıyordum. Zor şartlarda yaşam mücadelesi verirken, Osmangazi Belediyesi Belediyem Benimle ekipleri kapımı çaldı. Durumumu Mustafa Dündar’a iletmişler. Sağ olsun, kısa sürede bana yeni bir ev inşa ettiler. Soğuk kış günlerinde artık sıcak evimde oturuyorum. Başkanımız Mustafa Dündar’a çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 23:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37