"Sihirli Kapı" Yıldırım'da açıldı

Yıldırım Belediyesi ve Bursa Devlet Tiyatrosu arasında imzalanan protokolün ilk oyunu olan ‘Sihirli Kapı’, Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Yıldırım Belediyesi ve Bursa Devlet Tiyatrosu arasında imzalanan protokolün ilk oyunu olan ‘Sihirli Kapı’, Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Salonu dolduran “Ayşe Müzeyyen Tozluoğlu İlkokulu” ve “Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu” öğrencilerinin ilgiyle izlediği oyunda; Bay Bilgin adında bir mucidin kendi icat ettiği bir kapı ile seyahat ederek yaşadığı maceralar anlatırken, çocuklara da doğa sevgisini aşılanıyor.


\'SİHİRLİ KAPI\' YILDIRIM\'DA AÇILDI

ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ TİYATROÇocukların kültürel ve sosyal olgularının gelişmesi amacıyla Bursa Devlet Tiyatrosu ile imzalanan protokolün önemine değinen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "2015-2016 Kültür-Sanat sezonu boyunca devlet tiyatrosu oyunlarını her Perşembe Yıldırım'da ücretsiz olarak çocuklarımızla buluşturacağız. Okul eğitiminin yanında çocuklarımızın sosyal gelişmişlik seviyelerinin de yüksek olması geleceğe yapılan önemli bir yatırımdır. Kültür-sanat sayesinde donanımlı yetişecek bireyler geleceğimizin teminatı olacaklardır" ifadelerini kullandı.  
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 00:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER