Sadi Kurtulan'dan yeni yılın ilk nikâhı

Mustafakemalpaşa Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne başvuran Kapaklı Mahallesi’nden Nurettin Sülün ve Almanya’da gurbetçi olarak yaşayan Gamze Huriye Orhan, yeni yılın ilk gününde, Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda kıyılan nikâhla hayatlarını birleştirdi.

Sadi Kurtulan'dan yeni yılın ilk nikâhı

Mustafakemalpaşa’da 2016 yılının ilk nikâhı olarak kayıtlara geçen evlenme törenine genç çiftin ailesi ve yakınları katıldı.

Gamze-Nurettin Sülün çiftinin nikâhını kıyan Başkan Sadi Kurtulan, dünya evine giren gençlere mutluluklar dileyerek, aile kavramının önemine dikkat çekti.


Mustafakemalpaşa’da 2015 yılında 686 çiftin nikâh masasına oturduğunu söyleyen Başkan Kurtulan, evliliğin sevgi ve saygıya ihtiyaç duyduğunu belirterek; “ Milletimizi ayakta tutan en güçlü olgu ailedir. Hayatımızın en önemli süreci bir yuva kurmak ve aile sahibi olmaktır. Evlilik hayatı, karşılıklı anlayış ve fedakârlığa muhtaçtır. Bu hayatta bırakacağımız en değerli mirasın aile olduğunu unutmamalıyız. Yeni yıl, genç çiftimize güzel bir başlangıç, ailelerine de yeni akrabalıklar kazandırdı. Bu güzelliğin ömür boyu sürmesini diliyorum” dedi.

Başkan Kurtulan, nikâhın ardından genç çifti ve ailelerini tebrik ederek, evlilik hediyesi verdi. 
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 22:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER