Çevre eğitimleri Sudan ve Suriyeli öğrencilerle sona erdi

Kağıthane Belediyesi'nin 11 yıldır Kağıthane genelindeki okullar için düzenlediği çevre eğitimleri Sudan ve Suriyeli öğrencilerle devam etti.

Çevre eğitimleri Sudan ve Suriyeli öğrencilerle sona erdi

Her yıl geleneksel olarak ilçe genelinde yaklaşık 60 bin ilk ve orta okul öğrencisine verilen çevre eğitimlerine bu yıl ilçede bulunan Sudan ve Suriye okulları da dahil edildi. İmece Okulu Spor Salonunda gerçekleşen eğitime Sudan ve Suriye okulu öğrencileri, öğretmenleri ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç katıldı.

 

Suriyeli Öğrenciler Nayino Şarkısını Söyledi

Renkli görüntülere sahne olan eğitimde Başkan Fazlı Kılıç’a sürpriz yapmak isteyen Suriyeli öğrencilerden  Judi Arif ve Aya Tacir Grup Karmate’nin Nayino adlı şarkısını söyledi. Ayrıca Çevre eğitimi kapsamında öğrencilere çevreye duyarlı olunması ile ilgili çevre filmi izletildi ve kısa bir tiyatro oyunu oynandı.Başkan Fazlı Kılıç: ‘’Geri dönüştürülen her bir atık, sağlıklı yaşam için büyük bir adımdır.’’


Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç: ‘’Dünyayı,  gelecekte bekleyen tehditlerden kurtarmak sizin elinizde, bunun da ilk aşaması geri dönüşümden geçiyor. Geri dönüşüme kazandırdığınız her bir atık, gelecek nesillerin daha sağlıklı bir dünyada yaşaması için atılacak büyük bir adımdır. ‘’ dedi.

 

Konuşmasının ardından Sudan ve Suriye Okulu Müdürleri tarafından Başkan Kılıç’a çiçek takdim edildi. Programın sonunda öğrenci ve öğretmenlerle toplu fotoğraf çektiren Başkan Kılıç daha sonra okuldan ayrıldı.

Çevre Eğitimleri Sona Erdi

Suriye ve Sudan okulu öğrencilerine verilen çevre eğitimleriyle birlikte bu yılki eğitimler sona ermiş oldu. Öğrenciler ise Haziran Ayına kadar mavi poşetlerde biriktirdiği atıkları okullarına, belirlenen günlerde getirmeye devam edecek. En çok atık getiren öğrenci ve okullara ise 5 Haziran Dünya Çevre Gününde çeşitli ödüller dağıtılacak.


Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 01:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER