Sağlığa “Yıldırım“ destek

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde imzalanan protokol ile 2 adet 8 kişilik hasta taşıma aracı ve 1 adet 600 kilogram taşıma kapasiteli mini kamyonet hastanenin hizmetine sunuldu.

Sağlığa “Yıldırım“ destek

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde imzalanan protokol ile 2 adet 8 kişilik hasta taşıma aracı ve 1 adet 600 kilogram taşıma kapasiteli mini kamyonet hastanenin hizmetine sunuldu. Araç teslim törenine, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Murat Tutanç, Tıbbi Hizmetler Başkanı Elif Güler Kazancı, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Faruk Taşar ile Yıldırım Belediyesi Bürokratları ve hastane personeli katıldı.

HEDEF ‘SAĞLIKLI YILDIRIM’

Sağlık hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesi adına yerel yönetim olarak gereken sorumluluğu üstlendiklerini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali,  “Sağlıklı bir şehir yapısı oluşturma hedefiyle yola çıktık. Sağlık problemlerini en aza indirgeyerek hemşerilerimizin kaliteli bir yaşam sürmeleri sağlamak bizlerin vazifesidir” dedi. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Yıldırım’da bulunmasının ilçede yaşayanlar adına büyük bir şans olduğunu belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Hastanemiz, kadrosu ve fiziki yapısı ile sağlık alanında önemli hizmetler veren ve binlerce insanımızın şifa bulduğu bir kurum. Biz de teslimini gerçekleştirdiğimiz yerli üretim, elektrikli çevre dostu araçlarımız ile Yıldırımlılara daha iyi hizmet alma imkânı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.


YILDIRIMLILARIN MUTLULUĞU ÖN PLANDA

İnsanların yaşam kalitesini artıracak çalışmalar yaparken Yıldırımlıların mutluluğunu ön planda tuttuklarını vurgulayan Başkan Edebali, “Hastalarımızın ve engellilerimizin hastane içi ulaşımını kolaylaştırmayı amaçladığımız bu çalışma ile bu hizmetten faydalanan Yıldırımlıların yüzlerinde bir tebessüm oluştuğunu görmek bizlerin mutluluğu için yeterli olacaktır. Araçlar, kutsal bir vazife yürüten hastanemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.


BAŞKAN EDEBALİ’YE TEŞEKKÜR

Törende konuşan Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Murat Tutanç, “Yakın zamanda hastane bahçemiz ve ulaşım yolları Belediyemiz tarafından asfaltlanmıştı. Teslim aldığımız araçlar da hastalarımızın ulaşımını oldukça kolaylaştıracak. Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye hastanemize kazandırdığı araçlardan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 22:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER