Numan Kurtulmuş Bilecik'i ziyaret etti

Yurt içi temasları kapsamında Bilecik'i ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Şeyh Edebali Türbesine de uğramayı ihmal etmedi.

Numan Kurtulmuş Bilecik'i ziyaret etti

Milletvekili Halil Eldemir, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Başkan Yardımcısı Nihat Can, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti Kadın Kolları Gülcan Namal, Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım'ın, Şeyh Edebali Türbesi alanında karşıladığı Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, ilimiz için güzel haberler verdi.


Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaretinde dua eden Kurtulmuş'a eşlik eden Milletvekili Halil Eldemir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı ilimizin sorunları hakkında bilgi verdi.

Şeyh Edebali Türbesi’nin karşısında bulunan ve Şehir mezarlığına akan kanalizasyon sıkıntısı hakkında Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'a bilgi veren Milletvekili Eldemir ve Belediye Başkanımız Selim Yağcı, bu konu hakkında kendilerinden yardım talep etti.


Kurtulmuş, konuyu Pazartesi günü gerçekleşecek olan Bakanlar Kurulu toplantısında konuyu Maliye Bakanı’na aktaracağını belirterek, şunları söyledi:“Bilecik'in bizler için ayrı bir havası var. Şeyh Edebali'nin, Osmanlı'nın kuruluş toprakları olan Bilecik bizim için önemli. Onun için burası ile ilgili olarak bize hizmet etmek düşerse ne mutlu. Elimizden gelen tüm desteği veririz. Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımızdan konu ile ilgili bilgi aldım. Kanalizasyon akıntısı hakkında başkanım ve vekilim o konuyu bize getirdiler. AFA''dan sorumluyken oradan belirli bir destek verdik. Maliye Bakanlıığında son kısmı kalmış. Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'nda da Maliye Bakanımız ile konuyu görüşeceği ve İnşallah çok kısa bir süre içerisinde ödenek de buraya tahsis edilecek. Hazır buraya yol yapılıyorken bu çalışmayı da beraberinde yapalım.'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 23:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER