Başaran Mahallesi yeni muhtarlık binasına kavuştu

Osmangazi Belediyesi tarafından Başaran Mahallesi’nde yaptırılan modern muhtarlık binası ve park, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Başaran Mahallesi yeni muhtarlık binasına kavuştu
Osmangazi Belediyesi tarafından Başaran Mahallesi’nde yaptırılan modern muhtarlık binası ve park, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Muhtarlarımız, bizlerin en büyük yardımcıları. Vatandaşlara daha iyi şartlarda hizmet verebilmeleri için her bir mahallemize modern hizmet binası kazandırıyoruz” dedi. 

Osmangazi’nin konut yoğunluğu ve plansız yapılaşması ile dikkat çeken mahallelerinden birisi olan Başaran Mahallesi, modern muhtarlık binası ve parka kavuştu. Kamulaştırma sonucu elde edilen yaklaşık 400 metrekare alan ile birlikte toplam 600 metrekarelik alan üzerine inşa edilen park ve muhtarlık binasının açılışına, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Başaran Mahallesi 1. Hakan Cadde üzerinde inşa edilen Muhtarlık binasının hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan Dündar, “Osmangazi’nin 136 mahallesinde bir şekilde hizmet üretiyoruz. Çoğu kamulaştırmalar sonucu elde edilmiş alanlarda olmak üzere, her mahallemize meydan ve parklar ile çocuk oyun alanları kazandırıyoruz. Yapmış olduğumuz sosyal donatı alanları ile mahallelerimiz nefes alıyor. Başaran Mahalle muhtarımız, daha önce sağlık ocağı ile ortaklaşa kullandığı hizmet binasından çıkarak, yeni yerine taşındı. Belediyemiz tarafından yapılan ve içerisinde lavabo, mutfak ile muhtarlık odasının bulunduğu 25 metrekarelik kullanışlı bir hizmet binası oldu. Önündeki park ve çevre düzenlemesi ile Başaran Mahallemize nefes aldıracak yeni bir alan daha kazandırmış olduk. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başaran Mahallesi Muhtarlık Binası ve park, dualarla açıldı. Başkan Mustafa Dündar, açılışın ardından muhtarlık binasında kısa süre oturup vatandaşlarla sohbet etti. Dündar, mahalleden ayrılmadan önce, park alanı ve caddede toplanan vatandaşlarla tek tek tokalaşarak onlarla sohbet etti.   

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 15:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER