Yıldırım, temizlikteki değişimini sürdürüyor

Yıldırım Belediyesi, ana arterlerin yanı sıra cadde ve sokaklardaki çöp konteynırlarını yenileyerek vatandaşların kullanımına sunmaya devam ediyor.

Yıldırım, temizlikteki değişimini sürdürüyor
‘Yaşanabilir Şehir Yıldırım’ hedefi doğrultusunda çalışmalarını dört koldan sürdüren Yıldırım Belediyesi, yaptığı temizlik uygulamalarıyla da ilçenin çehresine yeni bir görünüm kazandırmaya devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri 2014 Haziran-2016 Şubat tarihleri arasında yaptığı temizlik çalışmaları kapsamında; 1250 adet yeni galvaniz çöp konteynırının yanı sıra 2 bin 421 adet galvaniz çöp konteynırının da bakım-onarım işlemini yaptı.  Ankara, Erikli, Tayyareci Mehmet Ali, İncirli, Beyazıt ve Vişne caddeleri başta olmak üzere ana arterlere ve sokaklara yerleştiren konteynırlar ilçe sakinlerinin kullanımını için hazır hale getirildi.
ÇEVRE DOSTU VE TEMİZ YILDIRIM 
İlçe genelinde temizlikte öncü uygulamalar gerçekleştirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali; "Yıldırım'ı çevre dostu ve temiz şehir yapmak amacıyla yılın 365 günü 7/24 çalışmalarımızı aksatmıyoruz. Şehrimizi yaşanabilir bir yer yapmak amacıyla sokak ve caddelerdeki kötü görünümde olan eskimiş çöp konteynırlarını yenileriyle değiştiriyor, özellikle galvaniz çöp konteynırlarının bakım ve onarımını yaparak tekrar kullanılır hale getiriyoruz" dedi. 
'TİTİZ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ' 
Yıldırım Belediyesi olarak ilçenin temizliği konusunda oldukça titiz olduklarını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, önceliklerinin halk sağlığı olduğunun altını çizdi. Yıpranan ve insan sağlığını tehdit eden çöp konteynırlarının durumunu sürekli kontrol altında tuttuklarını söyleyen Başkan Edebali; "Konteynırların temiz görünmesi, mikrobik ve bakteriyel anlamda daha sağlıklı olması amacıyla yeni konteynırların dağıtım işlemlerini sürdürüyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın da anlayışlı olmalarını ve konteynırların kullanımında hassasiyet göstermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 15:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER