Osmangazi sosyal projeleriyle fark yaratıyor

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki yaşlı ve kimsesi olmayan vatandaşlar için yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Osmangazi sosyal projeleriyle fark yaratıyor
Osmangazi Belediyesi, ilçedeki yaşlı ve kimsesi olmayan vatandaşlar için yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında ilçede yaşamını sürdüren yaşlı ve kimsesiz vatandaşlar, evlerinden alınarak  Osmangazi’nin tarihi ve kültürel mekanları gezdiriliyor. Kimsesiz vatandaşların hem güzel bir gün geçirmelerine hem de sosyalleşmelerine katkı sağlayan proje ile kimsesiz vatandaşlar moral buluyor. 

Osmangazi Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında fark yaratan projelerine bir yenisini daha ekledi. İlçede yaşamını sürdüren yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara yönelik geliştirilen proje ile yaşlı vatandaşlar her gün evlerinden alınarak kentin tarihi ve kültürel mekanları gezdiriliyor. Yaşlıların hem moral bulması hem de güzel bir gün geçirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen projenin ilk gezisi 16 vatandaşın katılımıyla yapıldı. Sümbüllü Bahçe Konağı’ndan start alan gezide, Osman Gazi ile Orhan Gazi Türbelerini gezen vatandaşlar daha sonra Muradiye Külliyesi’ne gitti. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Muradiye Külliyesi’ni gezerek yetkililerden bilgiler alan vatandaşlar dualar ederek külliyeden ayrıldı. Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilerek Bursa’ya kazandırılan Haraççıoğlu Medresesi’ni de ziyaret eden ve burada akşam yemeği yiyen vatandaşlar daha sonra yine Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilerek ayağa kaldırılan tarihi yapıtlardan biri olan Ördekli Kültür Merkezi’ni gezdi. 

Ördekli Kültür Merkezi’nde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile bir araya gelen yaşlı ve kimsesiz vatandaşlar, böyle güzel bir projeyi  hayata geçirdiği için Başkan Dündar’a teşekkür etti. Kentin tarihi ve turistlik mekanlarını gezerek keyifli bir gün geçirme fırsatı bulan yaşlılar, belediye ekipleri tarafından tekrardan evlerine bırakıldı. Bölgeler halinde gerçekleştirilecek olan geziler kapsamında her gün farklı bir mahallelerde yaşayan yaşlı ve kimsesiz vatandaşlar gezilere dahil edilecek. 

Yapmış oldukları gezi ile büyük moral bulduklarını ifade eden vatandaşlar, “Osmangazi Belediyesi yaşlı ve kimsesiz vatandaşları düşünerek çok güzel bir proje geliştirmiş. Bu proje sayesinde evimizden daha önce gitmediğimiz yerleri de görme fırsatına eriştik. Çok güzel bir gün geçirdik. Katkısı olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 10:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER