12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali başlıyor

Bilecik Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 12.'si de uluslararası platformda gerçekleştirilecek olan Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali ile tiyatronun kapıları bütün dünyaya tekrar açılıyor.

12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali başlıyor
Sanata, sanatçıya ve sanatsevere değer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın özel gayretleri ile 12 yıldır gerçekleştirilen tiyatro festivali, bu yıl çok daha görkemli ve büyük bir organizasyonla halkın karşısına çıkacak. Bilecik'in kültür ve sanat hayatına renk katan ve bu yıl 12. uluslararası boyutta gerçekleştirilecek tiyatro festivali, yine birbirinden usta ve renkli oyuncuları, birbirinden farklı ve güzel oyunları tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

KRİSTAL ÇINAR ONUR ÖDÜLLERİ BU YIL DA SÜRPRİZ İSİMLERE TAKDİM EDİLECEK
Bilecik Belediyesi tarafından her yıl verilen ve tiyatroyla özdeşleşen ''Kristal Çınar Onur Ödülleri'' ile kültür ve sanat hayatına kök salan Bilecik Ulusal Tiyatro Festivali kapsamında, 2004 yılından bugüne kadar, Sadri Alışık Tiyatrosu, Nejat Uygur Tiyatrosu, Müjdat Gezen Tiyatrosu, Levent Kırca Oya Başar Tiyatrosu, Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu, Asuman Dabak Tiyatrosu, Bursa Devlet Tiyatrosu, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Abdullah Şahin Tiyatrosu, İstanbul Kraliyet Tiyatrosu, Hadi Çaman Tiyatrosu, Kent Tiyatrosu gibi tiyatroda dev kadrolarda yer alan yüzü aşkın oyuncuyu tiyatroseverler ile buluşturduğu gibi bu yıl uluslararası düzeyde gerçekleştirilen festival kapsamında yeni oyun ve tiyatro ekipleri Bilecik'te ağırlayacak.
Belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından 2004 yılında temelleri atılan Bilecik Ulusal Tiyatro Festivali kapsamında bugüne kadar tiyatroda duayen isim ''Kristal Çınar Ödülleri'' takdim edilirken, bu yıl da sürpriz ve yeni isimler Kristal Çınar Ödüllerine sahip olacak.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, 12 yıldır büyük bir başarı ile gerçekleştirilen tiyatro festivali hakkında yaptığı değerlendirmede, ''12 yıl önce tohumunu atmış olduğumuz tiyatro festivalimizi, iki yıldır uluslararası boyutta gerçekleştirmenin haklı hazzı ve mutluluğunu yaşıyoruz'' ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:
''Tarih ve medeniyet şehri olduğu gibi aynı zamanda kültür ve sanat şehri de olan Bilecik'imiz, bu yıl tiyatrodaki kapılarını uluslararası boyutta açtı. Bilecik ve Bilecik Belediyesi olarak bunun mutluluğunu yaşadık. 12 yıl önce, Bilecik'in kültür ve sanat yaşamına renk getirmemiz gerekir' düşüncesiyle başladığımız tiyatro festivalinde bu yıl Bilecik bütün dünyaya tiyatronun güzelliğini duyurma imkanı bulduk. Sanatların anası olan tiyatro ile Bilecik, gerçekten çok şeyler kazandı ve kazanmaya devam ediyor. Her yıl büyük bir katılım ve keyifle gerçekleştirdiğimiz 12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivalimizde yurt içinden ve dışından değerli oyun ve oyuncuyu tiyatroseverlerle buluşturduk. İnşallah yeni yıllarda daha nice festivalleri ile ilimizin adını duyurmaya devam edeceğiz'' dedi.

12. ULUSLARARASI BİLECİK TİYATRO FESTİVALİNDE SAHNE ALACAK OYUNLAR
Sanata, sanatçıya ve sanatsevere büyük değer verildiği Bilecik'te gerçekleştirilecek olan ve 18 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'de başlayacak olan 12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali’nde sahne alacak oyun ve tarihleri aşağıdaki gibi olacaktır:
18 Kasım Cumartesi günü; ''Bir Yer Bir Nesne Bir Fiil''
19 Kasım Pazar günü; ''Vay Sen Misin Ben Olan?''
21 Kasım Salı günü; ''Şimdi Sırası Mı?''
23 Kasım Perşembe günü; ''Sevgilime Göz Kulak Ol''
25 Kasım Cumartesi günü; ''Her Aşk Biraz Komiktir''
26 Kasım Pazar günü; ''Can Erik''
29 Kasım Çarşamba günü; ''Kadın Aklı Erkek Aklı''
30 Kasım Perşembe günü; ''Otello''
01 Aralık Cuma günü; ''Ahududu''
02 Aralık Cumartesi günü; ''Nor Betmez''
03 Aralık Pazar günü; ''İdeal Koca'' adlı oyunlar sergilenecek

ÇOCUKLAR İÇİN BİRBİRİNDEN GÜZEL OYUNLAR ÜCRETSİZ 
Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve şehrin kültür ve sanat hayatına renk katacak olan tiyatro festivalinde çocuklar için de birbirinden güzel oyunlar birçok seansta ücretsiz olarak sahne alacak.
Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın her yıl çocuklar için hediye niteliğinde olan oyunlar 20, 21, 22, 23 Kasım tarihlerinde ''Dikkat Mikrop Var'' adlı oyun günde iki seans şeklinde çocuklar ile buluşurken yine 27, 28, 29, 30 Kasım tarihlerinde ise günde iki seans şeklinde ''Aya Maya Kumpanya'' adlı oyun, çocuklar için sahne alacak. 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 12:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER