D-100’e alternatif olacak Salim Dervişoğlu Caddesi hizmete açıldı

Genişletilerek duble yol haline getirilen ve D-100 Karayolu’na alternatif olacak İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

D-100’e alternatif olacak Salim Dervişoğlu Caddesi hizmete açıldı
 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, genişleterek 2x2 duble yol haline getirdiği İzmit Salim Dervişoğlu Caddesini açıyor. D-100 Karayoluna alternatif olarak kullanılacak olan Salim Dervişoğlu Caddesi, toplamda KDV dahil 36 milyon TL’ye mal oldu. Projenin tanıtım programı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın katılımı ile Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde bulunan, İzmit Sebze ve Meyve Hali’nde gerçekleştirildi.   

YOĞUN KATILIM

Yoğun katılımın gerçekleştiği İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi Tanıtım Programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcıları Doğan Erol, Hasan Aydınlık, Mustafa Altay, Gökmen Mengüç, protokol ve vatandaşlar katıldı.

5 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA

Büyükşehir Belediyesi D-100 karayolunda yaşanan trafik sıkışıklığının azalması amacı ile önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar Salim Dervişoğlu Caddesinin Hasan Gemici Spor Salonu ile Kartepe ilçesi Çuhane Caddesi arasında kalan 5 kilometrelik kısmında gerçekleştirildi. Yol yapılan kamulaştırma ve diğer genişletme çalışmaları ile 2x2 duble yol haline getirildi.

37 BİN 500 TON ASFALT SERİLDİ

Çalışmalar kapsamında 100 bin metreküp kazı, 170 bin metreküp dolgu, 12 bin metreküp Taş Duvar, bin 100 ton demir, 3 bin 500 metreküp Beton, bin metre Fore Kazık, 5 bin 600 metre Jet Groud, 55 bin ton PMT malzeme serimi, 37 bin 500 ton asfalt serimi, 11 bin metre bordür, 10 bin 100 metre refüj bordürü, 11 bin 200 metrekare parke kaldırım, 6 bin 500 metrekare beton kaldırım, 5 bin 500 metre yağmursuyu hattı ve bin metre beton trapez kanalı imalatları gerçekleştirildi. Proje kapsamındaki yol yapım çalışmalarında Trafik İşaretlemeleri, Aydınlatma imalatları, yol genelinde peyzaj düzenlemeleri ve yol boyu galvanizli yaya korkuluk imalatları yapıldı.

İKİ KÖPRÜ YENİDEN İNŞA EDİLDİ

Çalışmaları dahilinde yol üzerindeki iki köprü yeniden yapıldı. Bir köprüde genişletme çalışması yapılırken 7 adet betonarme menfez inşası gerçekleştirildi. Ayrıca proje kapsamında üç adet sinyalize kavşak ve bir adet dönel kavşak inşa edildi.  

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 10:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37