NAİM SÜLEYMANOĞLU’NDA İLK ULUSLARARASI ETKİNLİK

YILDIRIM BELEDİYESİ, TÜRKİYE KARATE FEDERASYONU VE ULUSLARARASI KYOKUSHİN ORGANİZASYONU İŞ BİRLİĞİNDE DÜZENLENEN 3. ULUSLARARASI KYOKUSHİN KIŞ KAMPI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

NAİM SÜLEYMANOĞLU’NDA İLK ULUSLARARASI ETKİNLİK

 Yıldırım Belediyesi, Türkiye Karate Federasyonu ve Uluslararası Kyokushin Organizasyonu iş birliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Kyokushin Kış Kampı’na ev sahipliği yaptı.

Yıldırım Belediyesi, spora ve sporcuya sağladığı destek ile amatör branşlarda başarılara imza atarken, spor yatırımları ile uluslararası organizasyonların merkezi olma noktasında kolları sıvadı. Dünya Kyokushin Karate Organizasyonu Genel Sekreteri ve Direktörü Shihan Katsuhito Gorai ile Dünya Şampiyonları Shihan Emil Kostov, Sensei Gergana Kostova ve Türkiye Karate Federasyonu Bursa Temsilcisi Ömer Duran’ın katılımlarıyla düzenlenen ve kyokushin karatenin dünya genelindeki önemli organizasyonlarından olan Uluslararası Kyokushin Kış Kampı’nın üçüncüsü, Yıldırım Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Katsuhito Gorai, Emil Kostov ve Gergana Kostova tarafından düzenlenen ve 4 gün boyunca süren eğitimlerin yanında kuşak terfisi olan dan sınavı ve uluslararası hakemlik lisansı sınavları da yapıldı. Sınavlarda başarılı olan ulusal hakemlerimiz, uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen ilk uluslararası organizasyon olma özelliği taşıyan etkinlikte Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Türkiye’nin yanı sıra Japonya, Bulgaristan, İran ve Lübnan’dan katılan 200 sporcu ile bir araya geldi.

‘İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ’

Çocukların ve gençlerin spor yaparak sağlıklı gelişimleri için tüm imkanları seferber etmeye hazır olduklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Öncelikle kıymetli hocalarımıza ve değerli kursiyerlerimize teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum. Umuyorum ki 4 gün boyunca süre kamp verimli geçmiştir. Bizler sporu sadece beden sağlığı açısından değil, toplum sağlığı açısından da önemsiyoruz. Çünkü burada bilhassa çocuklarımız ve gençlerimiz sadece sportif çalışmaları değil, aslında paylaşmayı öğreniyor. Spor, başta madde bağımlılığı olmak üzere birçok kötü alışkanlıktan uzak kalınmasını sağlıyor. Burada paylaşmak, disipline olmak, yarışmak ve özgüvenin artması bizler için çok önemli. Bizler de buna inanarak çocuklarımız ve gençlerimiz için elimizden geleni yapmaya, bütün imkanlarımızı seferber etmeye her daim hazırız” dedi.

BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Gerçekleşen 3. Uluslararası Kyokushin Kış Kampı’nın başarı ile tamamlandığını ve misafir katılımcılardan tam not aldığını belirten Türkiye Karate Federasyonu Bursa Temsilcisi Ömer Duran, “Yıldırım Belediye Başkanımız Sayın Oktay Yılmaz’ın büyük destekleriyle bu etkinliği alnımızın akıyla tamamladık. Misafir katılımcılarımız etkinliğimizden oldukça memnun kaldı ve gelecek yıl da aynı etkinliğin yapıldığı takdirde Yıldırım’a tekrar gelecek olmaktan mutlu olacaklarını ifade ettiler. Bu anlamda organizasyonun eksiksiz yapılmasında büyük destekleri olan Sayın Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

--
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 14:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37