Yıldırım Belediyesi Şerafeddin Atalay Kreşi’nde sona gelindi

Yıldırım Belediyesi’nin öncelikli hizmet grupları arasında yer alan çocukların kişisel gelişimine katkı sağlamak adına ilçeye kazandıracağı Yıldırım Belediyesi Şerafeddin Atalay Kreşi tamamlanıyor.

Yıldırım Belediyesi Şerafeddin Atalay Kreşi’nde sona gelindi
Yıldırım Belediyesi tarafından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kazandıracağı Şerafeddin Atalay Kreşi’nin inşası tüm hızıyla devam ediyor. Toplamda bin 530 metrekarelik alanda hizmet verecek modern binanın içerisinde 5 adet oyun ve etkinlik odası, emekleme odası, emzirme odası, sağlık odası ve adet uyku odası yer alacak. Yüksek standartları bünyesinde barındıran eğitim kurumu tamamlandığında Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin uzun yıllardır devam eden sıkıntısı sona erecek. 

KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE DESTEK SAĞLIYORUZ
Yapımında son aşamaya gelinen kreş binasının ilçeye artı değer katacağını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ülkemizin hedeflerine emin adımlarla ilerlemesi çocuklarımızın alacağı sağlam temellere dayanan bir eğitimle mümkün olabilir. Geleceğin öğretmenleri, doktorları, mühendisleri ve devlet yöneticileri bugünün çocukları arasından çıkacak. Donanımlı bireyler yetiştirerek güçlü Yıldırım’ı ve güçlü bir Türkiye’yi inşa etmek tek amacımız” dedi. Okul öncesi eğitimin çocukların kişisel gelişiminde önemli bir paya sahip olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, temel eğitim safhasında hizmet verecek bölgesel kreşlerde aile sıcaklığı oluşturarak anne baba şefkatiyle eğitim vereceklerini söyledi.

BÖLGESEL KREŞLER DEĞER KATACAK
Yıldırım’a hizmet için göreve talip olduklarında İdeal Şehir Yıldırım’a 100 adım vizyonu kapsamında verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın her alanda tam donanımlı bireyler olarak yetişmesinin ilk adımı bu kreşlerde atılacak. Kreşin yapımı konusunda sağlık çalışanlarına verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu ayrıca yaşıyorum” şeklinde konuştu. Bölgesel kreş binaları ile ilçe sakinlerinin sorunlarına çözüm kavuşturmaya devam edeceklerini de aktaran Başkan Edebali, Millet, 75. Yıl ve Bağlaraltı mahallelerindeki kreşlerini de Yıldırım’a kısa zamanda kazandıracaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 09:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER