İkinci Bahar Emekli Dinlenme Evi hizmete açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, emekli vatandaşların emeklilik süreçlerini daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri ve kaliteli vakit geçirebilmeleri amacıyla 'İkinci Bahar Emekli Evi'ni hizmete açtı.

İkinci Bahar Emekli Dinlenme Evi hizmete açıldı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ‘İkinci Bahar Emekli Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında göreve geldikleri günden bu yana geçen 4 yıllık süre zarfında Mersin’i 7’den 77’ye tüm vatandaşların huzur, güven ve refah içerisinde yaşayabilecekleri bir kent haline getirmek için çalıştıklarını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Başta dezavantajlı guruplar olmak üzere bütün toplum kesimlerini hiçbir ayırım gözetmeksizin aynı hasbi duygularla, sevgi ve şefkatle kucaklıyoruz. Mersin’imizi engelli dostu, çocuk dostu, kadın dostu, genç dostu, çevre dostu ve tabii ki yaşlı dostu bir kent haline getirmek için dur durak bilmeden çalışıyoruz. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Teşkilatı ile birlikte yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Tecrübeleriyle yolumuzu aydınlatan, hayatlarının en verimli çağlarını ülkesi ve milletine hizmet ederek geçiren yaş almışlarımızın huzur ve refahını sağlamayı hem sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği, hem de bir vefa ve insani bir görev olarak görüyoruz” dedi.

ÖNEMLİ TEMAS NOKTALARINDAN BİRİ OLACAK 
Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yaş almışların her daim yanlarında olduklarını belirten Başkan Kocamaz, hayata geçirdikleri hizmetlerden de bahsederek, “Bugün sizlerle birlikte hizmete açtığımız İkinci Bahar Emekli Evimiz de emekli vatandaşlarımızın yaşamlarını daha iyi şartlarda yeni dostluklar kurarak ve kaliteli vakit geçirerek sürdürebilmeleri için hizmet verecektir. 55 yaş üstü tüm emeklilerin faydalanabileceği evde oluşturduğumuz kültür-sanat ortamında vatandaşlarımız çay, kahve, su gibi hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanacaklardır. Günlük gazete, çeşitli konularda dergi ve kitapların yer alacağı bir kütüphanesi de bulunan bu evden yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza birer üyelik kartı çıkartacağız. Müdavimleri için günübirlik geziler, çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleyeceğimiz, psiko-sosyal danışmanlık hizmeti vereceğimiz Emekli Evimizi aynı zamanda nesiller arası tecrübe aktarımının önemli temas noktalarından biri haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.
Ülkenin geleceğini temsil eden çocuk ve gençler ile tecrübe timsali yaş almışları bir araya getirmenin, karşılıklı tecrübe ve sevgi paylaşımında bulunmalarını sağlamanın çok daha önemli bir sosyal sorumluluk olduğundan söz eden Başkan Kocamaz, “Bu nedenle biz, İkinci Bahar Emekli Evi çatısı altında düzenleyeceğimiz çeşitli organizasyonlarla yaş almışlarımızla gençlerimizi bir araya getireceğiz. Kuşaklar arası dayanışmanın ve yaşlıya saygı bilincinin geliştirilmesi için çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 13:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER