Evlilik okulu başlıyor

İnegöl Belediyesi ve AHİD (Aile Hayatını İyileştirme Derneği) işbirliğiyle toplumun yapı taşı olan aile müessesesinin önemini ortaya koymak adına Evlilik Okulu projesi hayata geçiyor.

Evlilik okulu başlıyor
“Gelin Yuvamızı Koruyalım” sloganı ile toplumumuzun en önemli yapı taşı aileyi korumayı, sorunlarından arındırmayı hedefleyen Evlilik Okulu için, sözlü, nişanlı veya evli çiftlerin, 28 Eylül’e kadar Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi veya AHİD Merkezi’ndeki başvuru formlarını doldurmaları yeterli olacak.
Daha sağlıklı, sağlam temeller üzerine kurulan bir aile kurumunu inşa ederek, kendini bilen, birbirine saygılı olmayı başarmış, şiddetin yerine huzurun ve mutluluğun daim olduğu güçlü aile kurumunu öne çıkarmayı amaçlayan Evlilik Okulu Projesi kapsamında 28 Eylül -30 Kasım tarihleri arasında her hafta farklı bir konu ve alanında uzman konuşmacılar Sani Konukoğlu Konferans Salonu’nda İnegöllülerle buluşacak. Evlilik Okulu sonunda yapılacak sınav sonuçlarına göre dereceye giren çiftlere ise çeşitli hediyeler takdim edilecek.

“SAĞLAM, SAĞLIKLI, BİLİNÇLİ VE MUTLU EVLİLİKLER YAPMALIYIZ”
Mutlu ve huzurlu bir aile yapısının inşa edilmesini amaçlayan Evlilik Okulu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Evlilik; sosyal hayatımızın en önemli müessesidir. Evlilik, insan hayatında en önemli dönüm noktasıdır. Bu açıdan sağlam, sağlıklı, bilinçli ve mutlu evlilikler çok büyük önem taşımaktadır. Bu noktada toplumun yapı taşı olan aile müessesesine gereken önemi vermeliyiz. Günümüz modern dünyasında özellikle teknolojinin yaygınlaşmasıyla çözülmeye başlayan ve giderek dağılan aile kurumuna sahip çıkmalıyız. Bunun yanında geleceğimiz olan, ülkemizin müreffeh yarınlarının teminatı olan yavrularımızın da huzurlu ve mutlu bir ailede yetişmeleri de önemli bir vakıa bizler için” diye konuştu.

“GELİN YUVAMIZI KORUYALIM”
Hayata geçireceğimiz Evlilik Okulunun önemli bir işlevi yerine getireceğine inancımız tamdır diyen Taban, “Toplumumuzun en büyük sorunu haline gelen aile içi problemler, evlilik öncesi süreç gibi konuları en ince ayrıntısına kadar ele alıp bilimsel gerçeklikle ele almayı, toplumumuzun en önemli yapı taşı aileyi korumayı, sorunlarından arındırmayı hedefleyen bu programların ana vurgusu “Gelin Yuvamızı Koruyalım” sloganı olacaktır. Evlilik Okulu için, sözlü, nişanlı veya evli çiftlerin, 28 Eylül Cuma gününe kadar 08:00- 17:00 saatleri arasında, Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nden; 18:00- 20:00 saatleri arasında ise AHİD Merkezi’ndeki (Kemalpaşa Mahallesi Bahçeler Sokak No: 27) başvuru formlarını doldurmaları gerektiğini buradan özellikle belirtmek isterim. Programın amacına ulaşabilmesi, programlar sonunda yapılacak sınavın uygulanabilirliği adına her hafta yapılacak etkinliklere katılım zorunludur” dedi.

PROGRAM İÇERİĞİ
Evlilik Okulu projesi kapsamında Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek programlara da değinen Taban, “28 Eylül’de Sıtkı Aslanhan’ın Gelin Yuvamızı Koruyalım programı ile başlayacak etkinlikleri söyle sıralarsak, 05 Ekim’de Araştırmacı Yazar Halil Atalay’ın Ailede Manevi Eğitim, 12 Ekim’de Psikolog Yılmaz Gürkan’ın Aile İçi İletişim,19 Ekim’de Eğitimci İsmail Güler’in Erkek Fıtratı,26 Ekim’de Uzman Psikolog Abdulaziz Yılmaz’ın Çocuk Eğitimi,2 Kasım’da Araştırmacı Yazar Halil Atalay’ın Ailede Sabır,9 Kasım’da Eğitimci İlahiyatçı İsmail Güler’in Kadın Fıtratı, 16 Kasım’da Doktor Ahmet Saçu’nun Helal ve Doğal Beslenmenin Ailede Yeri ve Önemi ve 23 Kasım’da Psikolog Yılmaz Gürkan’ın Kişisel Farkındalık konularıyla ailelerimizle buluşacaktır. 30 Kasım’da Sınav, 7 Aralık’ta sınav sonuçlarının açıklanması ve hediye töreni de düzenleyeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Taban son olarak, “Toplumun özü olan aile kurumunun sağlam bir şekilde ayakta durması ve yarınlarımızı inşa edecek çocuklarımızın huzurlu ve mutlu bir şekilde yetişmelerine olanak sağlayacak ailelerin sayısının artması temennisiyle, bu özel ve anlamlı eğitim programına katılım gösteren tüm çiftlerimize şimdiden şükranlarımı sunuyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 12:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER