Başkan Edebali esnafla çay sohbetinde

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçe esnafını iş yerlerinde ziyaret ederek talep ve önerilerini birinci ağızdan dinliyor.

Başkan Edebali esnafla çay sohbetinde
Katılımcı belediyecilik anlayışıyla toplumun tüm kesimlerine dokunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçe esnafını iş yerlerinde ziyaretlerine devam ediyor. Yıldırım ekonomisinin can damarı olan ilçe esnafının her zaman yanında olduklarını söyleyen Başkan Edebali, “İlçemizi toplumun tüm kesimleri ile bir arada kalkındırmak, öncelikli hizmet politikamız arasında yer alıyor. Güçlü Yıldırım’ın yolu güçlü ekonomiden geçiyor. Bu hedefi gerçekleştirmek adına esnafımızın her zaman yanında yer alıyoruz. Şehrimizin her alanda yaşanabilir bir hale gelmesini topyekun kalkınma ile gerçekleştireceğiz. Bu konuda ortak aklın en önemli sac ayaklarından biri olan ilçe esnafımıza büyük bir sorumluluk düşüyor” dedi.

İLÇE EKONOMİSİNİN CAN DAMARI
İlçe ekonomisinin kalkınmasında esnafın katkısının yüksek olduğuna vurgu yapan Başkan Edebali, “Esnafımızın ve hemşehrilerimizin rahat, sorunsuz bir şekilde alış veriş yapabilmeleri bizim için çok önemli. Belediye bünyesinde hizmet veren ‘Esnaf Masası’ ile mevcut sorunları ortadan kaldırmak adına çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. Göreve geldikleri ilk günden itibaren yönetim anlayışlarının merkezinde ‘ortak akıl’ olduğunun hatırlatan Başkan Edebali, Türkiye’ye örnek model olacak kentsel dönüşüm projesinde ilçe esnafının kilit rol oynadığını aktararak, “Potansiyeli yüksek olan ilçemizin güçlü bir ekonomiyle geleceğe yürümesi en büyük hedeflerimizden birisi. Temel referansı ekonomik planlama olan kentsel dönüşüm projesiyle Yıldırım’a çağ atlatacağız. Kültürel, sosyal, ekonomik ve mekânsal değişimin yaşanacağı dönüşümü gerçekleştirirken, bize sağlam adımlar atmamızı sağlayacak olan Yıldırım’ın güçlü ekonomik yapılanması olacaktır” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 15:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER