İbn-i Sina Aile Sağlığı Merkezi açılışa gün sayıyor

Gemlik Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yaptırılan, İbn-i Sina Aile Sağlığı Merkezi’nde sona gelindi.

İbn-i Sina Aile Sağlığı Merkezi açılışa gün sayıyor
Her yıl artan nüfusa yönelik ilçe halkının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten Gemlik Belediyesi, sağlık alanındaki yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gemlik Belediyesi tarafından 15.000 nüfusa sahip Cumhuriyet Mahallesi’nde yaptırılan, İbn-i Sina Aile Sağlığı Merkezi’nde sona gelindi. 
İnşaat alanında incelemelerde bulunan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İbn-i Sina Aile Sağlık Merkezi’nde çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı önümüzdeki haftalarda hizmete gireceğini müjdeledi. 
Şehir merkezinden en uzak yerleşim alanlarına kadar hizmetleri aksatmadan vatandaşların kullanımına sunduklarını dile getiren Başkan Yılmaz, “Cumhuriyet Mahallesi İbn-i Sina Aile Sağlık Merkezi’nin yanı sıra Balıkpazarı Mahallesi, Cihatlı Mahallesi, Eşref Dinçer Mahallesi ve Hisartepe Mahallesi olmak üzere, bu yıl 5 mahallemize 5 sağlık ocağı kazandırıyoruz. İbn-i Sina Aile Sağlık Merkezimiz de tamamlandıktan sonra bölgenin sağlık alanındaki ihtiyaçları büyük ölçüde karşılanmış olacak. Amacımız daha yaşanabilir, daha sağlıklı bir kent oluşturmak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 11:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER