Gençlerde teknoloji bağımlılığı masaya yatırıldı

Orhangazi Belediyesi’nin gençlere yönelik konferans programları devam ediyor.

Gençlerde teknoloji bağımlılığı masaya yatırıldı
Orhangazi Belediyesi’nin organizasyonu ile lise öğrencilerine yönelik “Teknoloji Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığının Zararları” konulu bir konferans düzenlendi. 
Konferansın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 2018 yılını Gençler Yılı olarak ilan ettiklerini belirterek, “Gençlerimiz için hem kültürel hem sosyal hem de sportif etkinliklerin artacağı bir dönem başlattık. Bu konuda Orhangazi’deki tesis sayısını da her geçen gün artırmanın gayretleri içindeyiz” dedi. 


Daha sonra kürsüye gelen İstanbul Medipol Üniversitesi SHMYO Diyaliz Program Başkanı ve Yeşilay Denetim Komisyonu Başkanı Selda Selimoğlu,  gençlere teknoloji bağımlılığından kurtulmanın yollarını anlattı. Selimoğlu, özellikle sportif ve kültürel etkinliklere yönelmenin gençleri teknoloji bağımlılığından kurtaracağını belirtti. Selimoğlu, teknoloji, internet ve telefon bağımlılığının gençler üzerinde son derece olumsuz etkileri olduğuna da vurgu yaparak, ölümcül hastalıklardan ölümcül yaklaşımlara kadar gençlerin bu şekilde bir boşluğa sürüklenebildiğini de dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 11:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER