İnegöllü çocuklar doğayı daha yakından tanıdılar

İnegöl Belediyesi Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘İnsan Doğayla Yaşar’ müzikli çocuk oyununu İnegöllü minik hayranlarıyla buluşturdu.

İnegöllü çocuklar doğayı daha yakından tanıdılar
Çocuklara yönelik olarak gerçekleştirdikleri etkinliklerle eğlendirirken öğretmeyi hedefleyen İnegöl Belediyesi bu Çocukları zevkli ve büyüleyici bir yolculuğa çıkaran 2018 yılının ilk çocuk oyununa, İnegöllü minik izleyiciler büyük ilgi gösterdi. 
Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen  ‘İnsan Doğayla Yaşar’ müzikal çocuk oyunu ile doğayı korumayı, çevremizi temiz tutmayı ve bunun gelecek nesiller için önemine vurgu yapıldı.

ÇEVREYE ZARAR VEREN İNSANLARA DUR DEYELİM
6-12 yaş grubuna hitap eden ‘İnsan Doğayla Yaşar’ müzikal çocuk oyununda; doğada yaşayan canlılar, insanoğlunun  doğaya  verdiği olumsuzluklara bir bir değinir. Özellikle ağaçları keserek ve ağaçları yakarak ormanları yok eden, fabrika bacalarından çıkan dumanlar ile havayı kirleten, içme sularını, akarsuları, gölleri ve denizleri kirleten ve dünyayı canlıların yaşayamayacağı bir hale getiren insanlara dur demenin zamanının geldiği üstüne basa basa belirtilir.
Doğayı daha iyi tanıyabilmeleri ve anlayabilmelerine yardımcı olan bu güzel aktiviteyi izleyen çocuklar eğlenceli ve bir o kadar da eğitici bir aktivitede zaman geçirmenin keyfini doyasıya yaşadılar. 
Sahnelenen çocuk tiyatrosu sonrası veliler çocukları için gerçekleştirilen bu tür organizasyonlar için İnegöl Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

OCAK AYI DOP DOLU GEÇECEK
İnegöl Belediyesi Ocak ayı içerisinde müzikal çocuk tiyatro oyunları ile İnegöllü çocukların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu anlayışla 13 Ocak Cumartesi günü “Göçebe Eşek”, 20 Ocak Cumartesi günü “Sinco Akıllı Sincap” ve 27 Ocak Cumartesi günü “Geleceğin Çocukları” çocuk tiyatroları ile çocukların boş zamanlarını dopdolu ve eğlenceli bir şekilde geçirmeleri sağlanacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 15:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER