İnegöl Kısa Film Yarışması başlıyor

İnegöl Belediyesi ve İnegöl Kent Konseyi, konusu çevre bilinci ve kent kültürü olan İnegöl 1. Kısa Film Yarışması’nı başlattı.

İnegöl Kısa Film Yarışması başlıyor
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile İnegöl Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, günümüzde önemli bir değer olan ve gün geçtikçe bir şehir için olamazsa olmazların en başında yere alan çevre bilinci ve kent kültürünü konu alacak İnegöl 1. Kısa Film Yarışması hakkında açıklama yaptılar.

Kısa film yarışmasıyla amacın, mobilya, kaplıca, köfte, ayçiçeği ve meyvecilikteki İnegöl markalarına bir yenisini ekleyerek, sanat ve sinemaya duyarlı, bu konuda hedefleri olan ilçe halkının, gençlerin ve öğrencilerin önünü açmak olduğuna vurgu yapılan açıklamada İnegöl Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, gönülden bağlı olduğumuz İnegöl için yeni bir projeyi daha hayat geçirmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti. Cerrah, “Konusu Çevre Bilinci Ve Kent Kültürü olan İnegöl 1. Kısa Film Yarışması’na tüm okullarımızın, dernek ve vakıflarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın katılmasını bekliyoruz” dedi.

BU ŞEHİR HEPİMİZİN
Çevre bilinci ve kent kültürüne dikkat çekecek İnegöl 1. Kısa Film Yarışması hakkında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban ise, “ Bu şehir hepimizin. İnegöl’ümüze artı bir değer katmak, şehrimizin yaşam kalitesini artırmak ve gülen yüzlerin olduğu bir kentin hayali için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu anlayışla İnegöl’ümüzün şehir hayatının kalitesini yükseltecek önemli projeleri İnegöl Kent Konseyi ile birlikte yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızdan tutun da, bayanlarımıza ve can dostlarımız sokak hayvanlarına kadar bu şehirde yaşayan herkesi kucaklayacak birçok çalışmaya imza atıyoruz. Bildiğiniz gibi en son İnegöl Kent Konseyi ile birlikte Trafik Terörüne dur diyecek örnek bir projeyi hayata geçirmiştik” dedi.
 

BAŞVURULAR 28 ŞUBAT 2018 TARİHİNE KADAR SÜRECEK
İnegöl’ün sosyal hayatına değer katacak kısa film yarışmasının önemine dikkat çeken Taban, “Çevre bilinci ve kent kültürünü öne çıkartacak kısa film yarışması, sanat ve sinemaya duyarlı, bu konuda hedefleri olan ilçe halkı, gençler ve öğrenciler içinde güzel bir fırsat olacak. Dereceye giren film sahiplerine hatırı sayılır oranda çeşitli ödüller vereceğiz. Birinciye 5000 TL, ikinciye2.500 TL, üçüncüye 1000 TL ve mansiyon ödülümüz olacak. Şunu da belirtmek isterim yarışma için çekilen filmler,28 Şubat 2018 tarihine kadar Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’ne teslim edilmeli. Bu anlamlı ve özel yarışmamızın ödül törenini ise 16 Mart 2018 Cuma günü 5. Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Küçük dokunuşlar yaparak şehrimize önemli kazanımlar kazandırabiliriz. Bizim gayemiz ve amacımız bu. İnegöl Kent Konseyi ile birlikte düzenlediğimiz İnegöl 1. Kısa Film yarışmasına sanat ve sinemaya duyarlı, bu konuda hedefleri olan tüm vatandaşlarımızın başvuruların beklediğimizi buradan bir kez daha ifade ediyor, hepinizi en içten kalbi duygularımla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 10:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER