12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali sona erdi

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali, ''İdeal Koca'' adlı oyun ile sona erdi.

12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali sona erdi
Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenen oyun seyirciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. Usta tiyatro oyuncuları Kayra Şenocak, Kimya Gökçe ve Ercüment Doğan'ın sahne aldığı oyunun ardından Vali Tahir Büyükakın ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, oyunculara teşekkür plaketi ve tiyatro ödülü takdim etti.
Oyun sonunda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, 12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali’ni muhteşem bir organizasyonla sona erdirdikleri için duydukları memnuniyeti belirtti.


13. TİYATRO FESTİVALİNDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE
Bilecik'te tiyatro ve sanat adına dolu dolu bir ay geçirdiklerine vurgu yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:
“Gerçekten büyük bir heyecanla başlayan aynı heyecanla devam eden ve bu sene 12.'sini düzenlediğimiz festivalimizin son gecesine teşrifleriniz için teşekkür ediyorum. 12 bitti 13.'sünün hazırlıklarını yapıyoruz. İnşallah 13'üncüsünü daha güzel daha büyük bir heyecanla gerçekleştirir ve tiyatro festivalimizi daha ileri noktalara taşırız. 11 Kasım 2018'de inşallah bir sonraki festivalimizde buluşmayı temenni ediyoruz. Öncelikle bu organizasyona katkı sunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu organizasyonu 8 yıldır birlikte yürüttüğümüz Ercüment Doğan ve Tülay Doğan'a teşekkür ediyorum. Bununla birlikte Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze, Basın Yayın ve Halkla İlşikiler Müdürlüğümüze ve Özel Kalem Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Sizler tiyatro salonlarını doldurduğunuz sürece ve yanımızda olduğunuz sürece İnşallah daha güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Tiyatro oyuncusu Kimya Gökçe ise Bilecik'e severek geldiklerini ve oyunlarını büyük bir zevkle oynadıklarını belirterek, seyirci ve Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya teşekkür etti.
Usta oyuncu Kayra Şenocak de Bilecik'te olduğu için duyduğu memnuniyeti belirterek, ''Her zaman şu ifadeleri kullanıyorum. Eğer seyircilerimiz her zaman salonları doldurursa ve orada bulunurlarsa bizler de her zaman sahneye çıkmayı ve oynamaya hazırız'' dedi. 

Yönetmen ve oyuncu Ercüment Doğan ise Bilecik'teki tiyatro festivalinin geldiği noktaya dikkat çekerek, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 12:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER