Yıldırım’ın ‘prestiji’ tescillendi

Yıldırım Belediyesi Arabayatağı Pazar Yeri projesi, gayrimenkul sektörünün en önemli yarışması Sign Of The City Awards 2017’de ‘Kent ve Mimarlık Kategorisi’nde devam eden projeler arasında ‘En İyi Mimari Tasarım (Kamu)’ ödülüne layık görüldü.

Yıldırım’ın ‘prestiji’ tescillendi
Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak vizyon projeleri nitelikli sosyal donatı alanlarıyla destekleyen Yıldırım Belediyesi, ortaya koyduğu başarılı çalışmalar ile dikkatleri üzerine toplarken ulusal bazdaki marka değerini yükseltmeye devam ediyor. Gayrimenkul sektörünün ‘oscarları’ niteliği taşıyan Sign Of The City Awards 2017’de Arabayatağı Pazar Yeri, Sular Vadisi ve Anıt-Savaş Müzesi projeleri ile finale kalan Yıldırım Belediyesi, bir kez daha Bursa’nın parlayan yıldızı oldu. İstanbul Hilton Bomonti Otel’de düzenlenen ve Türkiye’nin en önemli kamu ile özel sektör temsilcilerinin projeleriyle yer aldığı 5 kategori ve 24 dalda 79 projenin boy gösterdiği final yarışmasında ‘En İyi Hizmet Yapıları Kategorisi En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ dalında Arabayatağı Pazar Yeri ve Anıt-Savaş Müzesi, ‘Kent ve Mimarlık Kategorisi En İyi Mimari Tasarım (Kamu)’ dalında yine Arabayatağı Pazar Yeri ve Anıt-Savaş Müzesi ile ‘En İyi Kentsel Tasarım’ dalında Sular Vadisi yer aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı ödül töreninde mimarisindeki yenilikçi tasarımı ile çevresinde öne çıkan, işlevsel özelliği kadar sosyal bir buluşma mekanı oluşturan, farklılaşan bir proje olması nedeniyle ‘Kent ve Mimarlık Kategorisi En İyi Mimari Tasarım (Kamu)’ dalında Arabayatağı Pazar Yeri projesi Sign Of The City Awards 2017’de ödülün sahibi oldu. 


PROJELERİMİZ DEĞERİNİ BULUYOR
Ödül törenine katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, şehirler için planlanan projelerin temel nitelikler barındırması durumunda başarılı olabileceğini hatırlatarak, “Bu kriterlerin arasında bilimsellik, özgün tasarım, objektif bakış açısı ve standartları bizi biz yapan özellikleri taşımalı. Kültürümüze, değerlerimize, mimari anlayışımıza uygun projeler hayata geçirmeliyiz. Bu çalışmaları yaptığımız zaman sürdürülebilirliği, erişilebilirliği sağlayabiliriz. Yıldırım Belediyesi olarak ürettiğimiz hizmetler ve tasarladığımız projelerde tüm bu kriterlere yer veriyoruz. Bizler şehrimize değer katmak için projeler hazırlarken, birilerinin de üçüncü göz ve gözlemci olarak bunları değerlendirmesi çok anlamlı” dedi.

YILDIRIM GÜVEN VERİYOR
Gayrimenkul sektörünün en önemli yarışmasında üç projeyle finale kalmak ve bu başarıyı ödülle taçlandırmanın kendilerine büyük mutluluk verdiğini vurgulayan Başkan Edebali, “Türkiye çapında bu kadar önemli kamu ve özel sektör projesinin yer aldığı yarışmada Arabayatağı Pazar Yeri, Sular Vadisi ve Anıt-Savaş Müzesi ile finalde yer almak yapmış olduğumuz hizmetlerde doğru kararlar aldığımızın bir yansıması. Şehrimizin üç projesinin finalist olması, hem de Arabayatağı Pazar Yeri projemizin, Türkiye’nin en önemli çalışmalarının yer aldığı yarışmada ödüle layık görülmesi, doğru tasarımlar yaptığımızın göstergesi olurken bizleri de oldukça mutlu etti. Bu ödülün kazanılmasında başta Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi çalışan arkadaşlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimiz adına umut verici örnekler Yıldırım’da çoğalmaya başladı. Yıldırım güven veriyor. Yıldırım Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalar gün geçtikçe başarılarına bir yenisini ekliyor. Ödülümüzün Yıldırım’a ve Bursa’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 09:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER