Ertuğrulgazi-Kaplıkaya kentsel dönüşümde uzlaşmalar başlıyor

Yıldırım Belediyesi, Ertuğrulgazi ve Kaplıkaya Mahallelerinde 341 bin 100 metrekarelik alanda planladığı kentsel dönüşüm projesinde hak sahipleriyle masaya oturuyor.

Ertuğrulgazi-Kaplıkaya kentsel dönüşümde uzlaşmalar başlıyor
Yıldırım Belediyesi, Ertuğrulgazi ve Kaplıkaya mahalleleri için hazırladığı projenin çalışmalarını ve hak sahipliği hak edişleri tamamlandı. Uzlaşma görüşmeleri 12 ve 13 Ocak tarihlerinde yapılacak. 
Plansız yapılaşma ile anılan ilçenin makus talihini kentsel dönüşüm atağıyla değiştirecek olan Yıldırım Belediyesi, dönüşüm çalışmalarının önemli ayaklarından birini de Ertuğrulgazi ve Kaplıkaya mahallelerinde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İmar plan taslağı, kentsel tasarım projesi ve mimari avan proje çalışmaları tamamlanan proje kapsamında 341 bin 100 metrekarelik alanda yer alan mevcut yapıların yerinde modern bir şehrin izleri yükselecek. Projenin çalışmalarını ve hak sahipliği hak edişleri çalışmaları tamamlanmasıyla birlikte Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerine başlıyor.

İDEAL ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞI 
Ertuğrulgazi ve Kaplıkaya’da kentsel dönüşümün tüm detaylarını titizlikle çalışarak tamamladıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Dönüşüm projelerimizin felsefesini insan ve vizyon odaklı kentsel gelişme, çevre ve kültür değerlerinin korunması, kentsel, kurumsal ve kültürel dönüşüm ile planlama ve altyapı ilişki sistemi gibi unsurlar oluşturuyor. İnsanlarımızın tüm beklentilerine yanıt verecek şekilde insan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, geçmişimizin izleri olan kültürler değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar, insanları da dönüştüren, altyapı sorunları çözüme kavuşturulmuş bir ideal şehir oluşturuyoruz” dedi.

YILDIRIM’IN YÜKSELEN DEĞERİ
Bölgede hayata geçirilmesine hazırlanılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılacak uzlaşma görüşmeleri hakkında bilgi veren Başkan Edebali, “Kentsel dönüşüm bir fedakarlık işidir. Herkesin fedakarlık göstermesi gerektiği kentsel dönüşüm, insanlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması için yapılması gereken bir ihtiyaç değil zorunluluktur. Bu alanda yaşayan vatandaşlarımızın günümüz şartlarına uygun modern ve güvenli binalarda yaşamalarını sağlayacağız. Ayrıca sosyal yaşam alanlarıyla insanlarımızın yaşam standartlarını yükselteceğiz” diye konuştu. 
Hak sahiplerinin mağdur olmamasının öncelikli hedefleri olduğunu da vurgulayan Başkan Edebali, “Gönüllülük esasına uygun gerçekleştireceğimiz kentsel dönüşüm sayesinde modern yapıların yanı sıra mahalle kültürünü canlı tutarak ilçemizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştireceğiz. İnsanı ön planda tutan projelerle Yıldırım’a yükselen bir değer kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 16:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER