Umurbey atış poligonu ve mesire alanı hizmete açıldı

Gemlik Belediyesi, Umurbey Mahallesi’nde bulunan atış poligon alanını yeniledi.

Umurbey atış poligonu ve mesire alanı hizmete açıldı
Gemlik Belediyesi, Umurbey Mahallesi’nde bulunan atış poligon alanını yenileyerek, vatandaşların aileleriyle birlikte piknik yapıp hoşça vakit geçirebilecekleri mesire alanını düzenlenen törenle hizmete açtı.
Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Umurbey Avcılık Kulübü Başkanı İbrahim Düşmez, atış poligonunun geçmişte çok önemli müsabakalara ev sahipliği yaptığını belirterek, yaşanan bazı olumsuzluklardan dolayı poligon alanının zamanla atıl hale geldiğini söyledi. Yenilenen yüzüyle Umurbey Poligonunu Atıcılık Sporlarının merkezi haline getireceklerini belirten Düşmez, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da konuşmasında, her haftaya bir temel atma ya da bir açılış töreni gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, 2018 yılının Gemlik’in hasat yılı olduğunu söyledi. Hizmet halkasına bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, 15 Ağustos Çarşamba günü Ömer Halisdemir Aile Sağlığı Merkezinin açılışını gerçekleştirerek, hizmet kervanını devam ettireceklerini kaydetti. “Gemlik, altyapısıyla, üst yapısıyla ve çevre yatırımlarıyla son yıllarda yaşanmaya değer bir hale geldi” diye konuşan Başkan Yılmaz, “Bir taraftan merkezi hükümetimizin hizmetleri, bir taraftan Büyükşehir Belediyemizin hizmetleri ve belediyemizin hizmetleri, her haftaya bir açılışı ya da bir temel atmayı bu şekilde sağlamış oluyoruz. Başta siyasi büyüklerimiz olmak üzere emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ak kadrolar millete hizmet etmekten başka hiçbir amaç taşımıyor. Hayata geçirdiğimiz hizmetlerle insanımızın duasına mazhar olmaya devam ediyoruz” dedi. 


Avcılar Kulübü poligon atış alanının Umurbey için çok önemli olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Uzun zamandır atıl durumda olan poligonumuzu elden geçirerek bugün birçok vatandaşımızın ve atıcılarımızın bir araya gelmesine vesile olduk. Bundan sonra burada yapılacak olan birçok etkinlikle belki Türkiye’nin farklı yöresinden aileleriyle birlikte gelecek olan atıcılarımız burada hoşça vakit geçirecekler. Gemlik Belediyesi olarak günlük hayatın koşuşturması arasında yorulan insanların nefes alabilecekleri, çocuklarımızın da güvenle oynayabilecekleri doğayla iç içe ortamlar oluşturmak adına çalışmalarımız bundan sonrada devam edecek. Umurbey Atış Poligonumuz ve mesire alanımız, Gemlik’imize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 15:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER