Soğanlı muhteşem bir camiye kavuştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle yaptırılan Soğanlı Merkez Camii ibadete açıldı. Muhteşem bir görüntüye sahip caminin içini gezip, cemaatle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, cami yapımına katkı veren herkese teşekkür etti.

Soğanlı muhteşem bir camiye kavuştu
 Camileri sadece 5 vakit namaz kılınan mekanların ötesinde yeni yaşam alanları olarak değerlendiren ve bu noktada birçok caminin çehresinin değiştirilmesine katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yaptırılan Soğanlı Merkez Camii ibadete açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan 10 evin yıkılmasının ardından 1800 metrekare alan üzerine yaptırılan caminin, 1000 kişi kapasiteli üst katında ibadet başladı. Caminin alt kat düzenlemesi ve dış cephe çalışmaları devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, cami cemaatiyle bir araya geldi. İbadete açılan üst katı gezen Başkan Aktaş, bölge için gerçekten muhteşem bir eser kazandırıldığını söyledi.

Yeni yaşam alanları

Daha sonra cami bahçesinde cemaatle sohbet eden Başkan Aktaş’a, Bursa Milletvekili Osman Mesten de eşlik etti. Burada vatandaşlara seslenen Başkan Aktaş, “Camimiz tamamen bittiğinde bu bölge için toparlayıcı bir mekan olacak. Cami kelime anlamıyla cem olunan, toplanılan yerdir. Günümüzde artık sadece 5 vakit namaz kılınan ve sonra dağılınan yerler olarak görmüyoruz camileri. Camiler artık, bölge halkının toplanıp, günlük konuları istişare ettiği, çayını kahvesini yudumladığı, hanımlarımızın ve gençlerimizin de en güzel şekilde istifade ettiği yaşam alanları oluyor. Burada da müftülük işbirliğiyle alt kat gençlik merkezi olarak hizmet verecek. Unutmayın, sokakları altından döşesek, en iyi doktorları, mühendisleri, devlet adamlarını yetiştirsek, onların içine insan sevgisi ve Allah korkusu koyamazsak amaca ulaşamayız. Bunun yolu da böyle mekanlardan geçiyor. Kurum olarak böyle bir esere katkı vermenin mutluluğunu yaşıyorum. Tek bir tuğla ile dahi destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 12:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER