‘Rekorda sen de yerini al’

Cumhuriyet coşkusunu gerçekleştirdiği özel kutlamalarla tüm ilçede yaşatan Yıldırım Belediyesi, Cumhuriyet’in ilanının 95. yıl dönümünde, 1923 Yıldırımlı kadının 20 milyon ilmek ile öreceği Türk bayrağı rekoruna hazırlanıyor.

‘Rekorda sen de yerini al’
Cumhuriyet coşkusunu düzenlediği geleneksel kutlamalarla yaşatan Yıldırım Belediyesi, Cumhuriyet’in ilanının 95. yıl dönümü öncesi anlamlı bir rekora hazırlanıyor.
Yıldırım Belediyesi, Cumhuriyet’in ilanının 95. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlayacak. Geride kalan dönemde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında 1923 Yıldırımlı’nın taşıdığı meşaleler ile Türk Bayrağı’nın ay ve yıldız figürünü oluşturan, Çanakkale Savaşı, Milli Mücadele, ilk TBMM binası, Türkiye haritası gibi önemli figürlerden oluşan 300 bin domino taşıyla rekor kıran ve Cumhuriyet’in kuruluş destanının anlatıldığı 3 boyutlu video mapping gösterisiyle coşkuyu yaşatan Yıldırım Belediyesi, 1923 Cumhuriyet kadının elinden çıkacak örgü Türk Bayrağı ile yeni bir rekora imza atacak. 20 milyon ilmek ile oluşturulacak Türk Bayrağı rekoru için gönüllü olmak isteyen Yıldırımlı kadınlar, Barış Manço Kültür Merkezi’nde kayıtlarını yaptırarak örgü malzemelerini (yün, şiş) temin edebiliyor. 

REKORA İMZA ATACAĞIZ
Yıldırım’da yaşanan Cumhuriyet Bayramı coşkusunu bu yıl rekorla doruğa ulaştıracaklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali,  “Biz Cumhuriyet bayramlarımızı kutlarken aynı zamanda, Anadolu’nun kapılarını bize açan Malazgirt Zaferi’ni, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu, İstanbul’un fethini, Büyük Taarruz’u da kutluyoruz. Biz 100 yıllık bir tarih bölümüne sınırlandırılamayacak kadim bir medeniyetin mirasçılarıyız. Geride kalan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarımızda Yıldırım’a yakışır bir coşkuyla unutulmaz etkinliklere imza attık. Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 95. yıl dönümünde de yine bir rekora imza atacağız. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, genciyle, yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla, tüm unsurlarıyla vatanımızı savunan ve kurtuluşa yürüyen bu milletin şanlı bayrağını 1923 kadınımızın ilmek ilmek örmesiyle ortaya çıkararak rekora imza atacağız. Bursalı hemşerilerimiz 29 Ekim’de kimseye söz vermesinler. Çünkü Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşayarak, birlik beraberlik ateşimizi daha da harlamak ve tarihe tanıklık etmek için onları Yıldırım’a bekliyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 12:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER