Millet’e modern pazar

Millet’e modern pazar

Yıldırım Belediyesi, Millet Mahallesi sakinlerinin uzun yıllardır beklediği modern kapalı pazar yerinin inşaatında hafriyat çalışmaları ile ilk kazma vuruldu. 10 bin 333 metrekarelik inşaat alanında yapımına başlanan Millet Kapalı Pazar Yeri tamamlandığında tesiste 238 pazar tezgahı ve 105 araçlık otopark yer alacak. Kapalı pazar alanı olarak hizmet verecek çok amaçlı kullanıma sahip modern tesis, pazarın kurulmadığı günlerde ise otopark olarak önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Mahalle sakinlerine hizmet verecek modern tesiste ayrıca ticaret alanları, satış birimleri, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler, çay ocağı, abdesthane ve mescit de bulunacak.

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Kapalı pazar yerlerinin nüfus yoğunluğu yüksek olan ve gelişen şehirler için önemli birer ihtiyaç olduğunu ve bu doğrultuda ihtiyaca yanıt veren çalışmalara imza attıklarını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Günümüzün gelişen dünyasında kültür merkezleri, kent parkları, mesire yerleri, spor tesisleri gibi insanların yaşam standartlarını artıran sosyal alanların yanında modern ve nitelikli kapalı pazar alanları da sağlıklı ve taze gıdaya hijyenik ortamlarda ulaşmak isteyen hemşehrilerimizin beklentileri arasında yer alıyor. Bizler de yerel yönetim olarak bu doğrultuda ihtiyaca yanıt veren çalışmaları ilçemizde hayata geçirmeyi sürdürüyoruz” dedi.

DOĞRU ŞEHİRLEŞME YOLUNDAYIZ

Hedeflerinin Yıldırım için nitelikli sosyal yaşam alanları oluşturmak ve bu hizmetlerden, imkanlardan ilçe sakinlerinin tam anlamıyla yararlanmalarını sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “İlçemize kazandırdığımız sosyal alanlarının artmasıyla Yıldırım’da yaşayan hemşehrilerimizin yaşam standartlarında ve refah seviyesinde de bu doğrultuda gelişme söz konusu olacak. Bu kapsamda kapalı modern pazar yerlerini şehrimizin birçok noktasında kazandırıyoruz. Hem pazar alanı hem otopark hem de çok amaçlı olarak kullanılacak Millet Kapalı Pazar Yeri, özgün mimarisi ve çok amaçlı yapısı ile bölge sakinlerimize hizmet verecek. Doğru şehirleşme adımlarıyla ilçemizin gelişmesine öncülük eden Millet Mahallesi’nde önemli bir eksiklik olan ve çalışmalarına başladığımız kapalı pazar yerinde, mahalle sakinlerimiz hijyen içerisinde ve güvenle alışveriş yapabilecek. Pazar alanı olarak hizmet vermenin yanında haftanın belirli günleri ise otopark olarak kullanılacak modern pazaryeri, bölgede otopark problemleri yaşanmasının da önüne geçecek. Kapalı pazar yerimiz bölge sakinlerimize ve ilçemize şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37