Merhum kaymakamın ismi bulvarda yaşatılacak

İznik’te görev yaptığı sürede başarılı çalışmalara imza atarak vatandaşların gönlünü kazanan Merhum Kaymakam Hüseyin Avcı’nın ismi bulvarda yaşatılacak.

Merhum kaymakamın ismi bulvarda yaşatılacak
 İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da Kaymakam Hüseyin Avcı Bulvarı ile ilgili yaptığı açıklamasında “İznik ilçemizde her geçen gün hayata geçirdiğimiz örnek projeler ve çalışmalar ile şehre değer katmaya çalışıyoruz. İşte geçmişte de ilçemize değerli katkıları olan Merhum Kaymakamımız Hüseyin Avcı anısını yaşatmak için İmar Kanunu'nda yer alan 18. madde uygulaması ile kamulaştırdığımız 20 metre genişliğinde ve Yenişehir Kapı ile İznik Gölü’nü birbirine bağlayan bulvara ismini veriyoruz. Belediye Meclisimizde aldığımız karar ile bundan böyle bu alan “Kaymakam Hüseyin Avcı Bulvarı” olarak anılacaktır. Merhum Kaymakamımız özellikle İznik’te ki tarihin ayağa kaldırılması çalışmaları noktasında önemli adımlar atmıştır. Ben bu vesile ile kendisine Allah’tan rahmet diliyor, yeni bulvarımızın ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Merhum Kaymakam Hüseyin Avcı 6 Ekim 2003 yılında İznik’te göreve başlayarak, 13 Ağustos 2008 tarihine kadar burada görev yapmıştır. Hüseyin Avcı ilçede yapmış olduğu önemli çalışmalar ile kısa sürede vatandaşların gönlünü kazanmıştır. 23 Şubat 2009 tarihinde Tokat’a Vali yardımcısı olarak atanan, evli ve üç çocuk babası olan Avcı, burada yaklaşık 7 ay görev yaptıktan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 13:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER