Gemlik değerine değer katıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kent turizminde önemli ilçelerden biri olan Gemlik’in sahilinde incelemelerde bulundu. İlçenin değerine değer katacak çalışmaların gündemde olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, “Gelecek günler, Gemlik ve Bursa için daha güzel olsun” dedi.

Gemlik değerine değer katıyor
 Bursa’nın geleceğini inşa ederken, tüm ilçelerde kalkınmayı önemseyen Büyükşehir Belediyesi, Gemlik’te vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam edecek. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile birlikte Gemlik sahilinde incelemelerde bulundu. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Aktaş, Gemlik’in önemine değinerek, “Özellikle her geçen gün aktivitesi artan Gemlik sahilinin daha rahat ve mevcut iskelenin daha rantable kullanılması için neler yapabileceğimizi inceledik” dedi. Aktaş, Kurşunlu ile Narlı arasındaki sahil bandında yapılacak çalışmaları, sahildeki işgalleri ve balıkçı iskelelerini görüştüklerini de sözlerine ekledi.

Gemlik sahili gururlandırdı

Bursa’nın 17 ilçesinin de çok ayrı özellikleri ve güzelliklerinin olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, “Bursa için en özel ilçelerden biri olan Gemlik’in çok daha güzel olmasını arzu ediyoruz. İlçe belediyemizle bu konuda istişare halinde çalışmaları hayata geçirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Başkan Aktaş, sahilde bugüne dek güzel çalışmaların yapıldığını da vurgulayarak, “Gemlik sahiliyle ilgili gururlandıran, olumlu geri bildirimler alıyoruz ve bu durumun Bursa’da iyice bilinmesini istiyoruz. Bu, Gemlik ekonomisine ve sosyal hayatına da renk katacak önemli bir konu. Gerekli istişareleri yaptık, kısa süre içerisinde gerekli düzenlemeleri de hayata geçirip, Gemlik’in daha yoğun kullanımı için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Gelecek günler, Gemlik ve Bursa için daha güzel olsun” şeklinde konuştu.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da Başkan Aktaş’a ziyaretinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Deniz kenti, Gemlik. 3 milyonluk Bursa’nın denize kıyısı olan 3 ilçesinden biri ve en iyi sahil şeridine sahip ilçesi. Bu anlamda yatırım yapmakta cimri davranmıyor, Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Daha iyilerini hep birlikte omuz omuza hayata geçireceğiz. Hem Gemlik’e hem Bursa’ya nefes alacağı yeni alanlar oluşturacağız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 10:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER