Gelemiç’in çehresi Büyükşehir ile değişti

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Keles’e bağlı Gelemiç Mahallesi’nin altyapı ve asfalt çalışmalarını gerçekleştirerek, bölgenin daha rahat ulaşılabilirliğini sağlarken, vatandaşların da yüzlerini güldürdü.

Gelemiç’in çehresi Büyükşehir ile değişti
 Uludağ’ın güneyindeki dağ ilçelerinden Keles’e bağlı ve Bursa merkezine yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Gelemiç Mahallesi’nin çehresi, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla değişti.

Bursa’nın 17 ilçesinin de sağlıklı altyapıya kavuşması için yatırımlarını sürdüren ve kentin her köşesini hizmetleriyle donatan Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, BUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri mahalledeki altyapıyı yenilerken, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri de yol bakım ve asfalt çalışmaları ile bölgeye değer kattı.

Çalışmalar kapsamında, Gelemiç Mahallesi’nde BUSKİ tarafından 1920 m kanalizasyon ve 3210 m içmesuyu hattı, fosseptik çalışması ile 500 metrekare parke döşemesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerince de Gelemiç’teki 600 metre yolda asfalt kaplama imalatı yapılırken, 155 ton alt temel malzemesi, 755 ton plentmiks (PMT) malzemesi ve asfalt kaplama için de 978 ton malzeme kullanıldığı belirtildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, insanların huzuruna odaklı hizmetlerini kentin tümüyle buluşturduklarını, Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçede de çalışmaların sürdüğünü ve uzun yıllardır beklenen problemlerin hızla çözüme kavuştuğunu belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 12:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER