Dündar’dan seçim çalışmalarına türkülü mola

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ne yaptığı ziyarette seçim çalışmalarına mola vererek Aşıklar Kahvesi’ne girdi. Dündar, saz üstatlarının çaldığı türküleri aşıklarla birlikte söyledi.

Dündar’dan seçim çalışmalarına türkülü mola
 Nilüfer Köylü Pazarı içerisinde yer alan tarihi Aşıklar Kahvesi’ni ziyaret eden Başkan Dündar, saz ustalarıyla türkü söyledi. Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin ticaret ve turizm merkezi olmasının yanı sıra kültürel faaliyetlerin de merkezi olduğunu ifade eden Dündar, “Nilüfer Köylü Pazarı içerisinde yer alan Aşıklar Kahvesi’nde aşıklar saz çalıp türküler söylüyor. Türkiye’nin her yöresine ait türküleri burada duyabilirsiniz. Çarşıya alış verişe çıkan vatandaşlarımız buraya gelerek hem mola verip dinlenebilir hem de birbirinden güzel türküleri dinleyebilir” dedi.

 

Dündar, çarşı ziyaretinde kendisine eşlik eden önceki dönem İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve beraberindekilerle birlikte, saz çalan aşıklara eşlik ederek türküler söyledi. Aşıklarla birlikte üç türkü seslendiren Dündar, Aşıklar Kahvesi’nden ayrılarak ziyaretine kaldığı yerden devam etti.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 14:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER