Denizli Kayak Merkezi’nde sezon açıldı

Kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu Denizli Kayak Merkezi’nde sezon açıldı. Türkiye’nin sayılı bölgelerinde bulunan kristal kar yapısı ile ön plana çıkan merkez toplam 13 kilometre uzunluğundaki 9 adet pisti ile hizmet veriyor

Denizli Kayak Merkezi’nde sezon açıldı
 Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin kış turizminde de söz sahibi olması için hayata geçirdiği ve Ege Bölgesi’nin en büyük kayak merkezi olan Denizli Kayak Merkezi’nde sezon açıldı. Denizli Kayak Merkezi, şehir merkezine 75 kilometre uzaklıktaki 2 bin 420 metre rakımlı Tavas ilçesinin Nikfer mahallesindeki Bozdağ’da bulunuyor. Kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu Denizli Kayak Merkezi’nde tüm hazırlıklar tamamlandı. Tesis, özellikle mekanik tesisleriyle kış sporlarında dünya standartlarında hizmet veriyor. Bu sebeple en çok tercih edilen noktalardan biri olmaya devam etmesi bekleniyor.

Bu sezon da yoğun talep alması bekleniyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Kayak Merkezi’nin turizm anlamında son derece önemli bir yatırım olduğunu, tesisisin açıldığı ilk günden itibaren sadece Denizli’den değil, Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi ağırladığını söyledi. Başkan Zolan, tesisin bu yıl da kış turizminin parlayan yıldızı olacağını vurguladı. Zolan, “Ege’nin Erciyes’i, Uludağ’ı, dediğimiz kayak merkezimize karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak isteyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Kristal kar yapısı ile ön plana çıkıyor

Denizli Kayak Merkezi, kış sporlarının yapılmasına en uygun olan ve Türkiye’nin sayılı bölgelerinde bulunan kristal kar yapısı ile ön plana çıkıyor. Bu kapsamda Ege’nin en büyük kayak merkezi toplam 13 kilometre uzunluğundaki 9 adet pisti ile hizmet veriyor. Tesis, amatör ve profesyonel kayakçılar ve snowboard yapmak isteyenlerin aradığı her türlü imkanı barındırıyor. İki telesiyej, bir teleski ve yürüyen bant bulunuyor. Saatte 2 bin 500 kişinin taşınabileceği mekanik tesislerde ziyaretçilerin günübirlik tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal yapılar da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 14:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37