Cumhuriyet coşkusu tüm şehri sardı

Bursa İnegöl Belediyesi Kültür Sanat Otobüsü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında sokağa inerek cumhuriyet coşkusunu şehrin tüm sokaklarına taşıdı.

Cumhuriyet coşkusu tüm şehri sardı

İnegöl Belediyesi, pandemi nedeniyle kalabalık törenlerle kutlanamayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kültür Sanat Otobüsü ile tüm şehre taşıdı. Cumhuriyet Bayramının yaşaması ve yaşatılması adına meydanlarda coşkulu törenler yapılamayınca, coşku dolu otobüs şehrin sokaklarına 29 Ekim heyecanını taşıdı.

Cumhuriyet coşkusunu yaşatan marşlar, şarkılar ve beraberinde üzeri açık otobüste ellerinde bayraklarla ilçe halkını selamlayan İnegöl Belediyesi halk dansları ekibi üyeleri, vatandaşların da alkışları eşliğinde yoğun ilgiyle karşılandı. 14.00’da İnegöl Belediyesi önünden hareket eden kültür sanat otobüsü, eskortlar eşliğinde sirenler ve marşlarla Park Caddesi üzerinden başladığı turunu akşam saatlerine kadar şehrin ana arterleri başta olmak üzere farklı bölgelerde sürdürdü. Görenlerin alkışlarla eşlik ettiği otobüs, saatlerce cadde ve sokakları gezerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu tüm şehre yaşattı.

Tur sırasında Belediye Başkanı Alper Taban’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı da ilçe halkıyla paylaşıldı. Öte yandan, İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) bisiklet takımı da konvoya bisikletleriyle katılarak renk kattılar.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 18:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37