Bursa Valisi’nden Suuçtu Projesi’ne destek

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Mustafakemalpaşa’nın turizm cenneti Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı’na enerji nakil hattı ulaştırılması projesine destek olacağını söyledi.

Bursa Valisi’nden Suuçtu Projesi’ne destek
Mustafakemalpaşa’yı ziyaret eden Bursa Valisi İzzettin Küçük, Kaymakam Mustafa Masatlı ve Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile birlikte incelemelerde bulundu.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Üretici Köylü Pazarı’nı gezen Vali Küçük, esnafla sohbet ederek alışveriş yaparken, Demirciler Caddesi’ndeki iş yerlerine misafir oldu. 
Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni ziyaretinde Başkan Sadi Kurtulan’ndan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Bursa Valisi İzzettin Küçük, Suuçtu Şelalesi ve Kirmasti Deresi Rekreasyon Projesi’ne destek olacaklarını belirtti. 

PROJELERİN TAKİPÇİSİYİM
Vali Küçük şöyle konuştu; “ Mustafakemalpaşa’ya meşhur pazarının kurulduğu gün gelmekten dolayı memnunum. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla birlikte pazar alanında esnafımızla ve alışveriş yapan vatandaşımızla bir araya gelerek ayaküstü sohbet ettik. Gördüğüm kadarı ile vatandaşımız mutlu ve memnun. Yetkililerden bazı rakamlar aldım. Yerli üretim olan domates ve incir, tarladan üreticiyi memnun edecek fiyatlarda çıkıyor. Bunları duyduğuma gayet memnunum. Mustafakemalpaşa İhtisas OSB ve Mermer OSB’de kamulaştırmalar hızla devam ediyor. Türkiye’nin mermer merkezi olmasına çok kısa bir süre kaldı. Belediye ziyaretimde Suuçtu Şelalesi ile ilgili bilgiler aldım. Suuçtu’nun gerçekten muhteşem bir manzarası var. 38 metreden dökülen su, görkemli bir görüntü oluşturuyor. Şelale bölgesine elektrik çekilmesi ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Bizde Valilik olarak bu projeyi destekleyeceğiz. Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin diğer projelerinde de incelemelerde bulundum. Özellikle dere yatağı ıslah projesi gerçekten çok güzel olmuş. Proje tamamlandığında ailelerin güzel vakit geçirebileceği bir alan inşa edilecek. Bu projenin de takipçisi olacağım. Mustafakemalpaşa’ya her zaman mutluluk ile gelip, memnuniyet ile ayrılıyorum. Bana bu güzel duyguları yaşatan hemşerilerimi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Belediye Başkanımız ve Kaymakamımıza gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”

SUUÇTU ELEKTRİĞE KAVUŞACAK
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise Suuçtu Şelalesi’nin 12 ay hizmet verebilecek kapasiteye ulaştırtılması için bugüne kadar birçok adım attıklarını belirterek, Bursa Valiliği’nin desteklerine teşekkür etti.
Başkan Kurtulan; “ Valimizin ziyareti, Mustafakemalpaşa için güzel bir kazanım oldu. Her konuda kendisine bilgi aktarma imkânı bulduk. Suuçtu, bu ilçenin bir değeri. Bugüne kadar üzerimize düşeni yaptık. Şelale bölgesi, özellikle elektriğin sağlanmasıyla, 12 ay 24 saat hizmet verebilecek bir donanıma kavuşacak. Çalışmalarımızı ilgili kurumalardan geçirdik, projemiz ihale aşmasına geldi. Valimizde bu konuda bizlere destek verecek. Mustafakemalpaşa’nın üreten ve değer katan yapısına ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 17:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER