Bulduğu 125 Bin TL’yi Sahibine Teslim Etti

Belki dünyayı değiştiremeyecek ama iyiliğe ilham olacak. Temizlik işçisi, sokakta bulduğu 125 Bin TL’yi Sahibine Teslim Etti Temizlik işçisi, bulduğu 120 Bin TL’yi Sahibine Teslim Etti

Bulduğu 125 Bin TL’yi Sahibine Teslim Etti

Belki dünyayı değiştiremeyecek ama iyiliğe ilham olacak
Temizlik işçisi, sokakta bulduğu 125 Bin TL’yi Sahibine Teslim Etti
Temizlik işçisi, bulduğu 120 Bin TL’yi Sahibine Teslim Etti

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde temizlik işçisi, çöp toplarken bulduğu 110 bin TL ve 1500 doları sahibine teslim ederek, emekli işçinin yıkılan hayallerini yeniden yeşertti. Temizlik işçisi Ahmet Gökçe’nin bulduğu 125 bin TL ise emekli işçi Nurettin Kılıççı’nın 25 yıllık birikimi olduğu ortaya çıktı.
Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Ahmet Gökçe, Bağlarbaşı Mahallesi’nde sabah saatlerinde temizlik yaptığı esnada yerde gördüğü bir poşeti çöp kamyonuna atmak istedi. Poşeti eline alınca içinde desteler halinde para olduğunu gören Ahmet Gökçe, hemen  durumu amirlerine ve polis ekiplerine bildirdi. Birkaç saatlik araştırma sonrasında paranın 57 yaşındaki Nurettin Kılıççı’ya ait olduğu anlaşıldı. Sabah saatlerinde oğluyla birlikte Yenişehir’den yetiştirmek için küçükbaş hayvan almak için evden çıktıklarını anlatan emekli işçi Nurettin Kılıççı, “Yenişehir’e geldiğimizde hayvan satın almak isterken paranın yanımızda olmadığını fark ettik. O anda dünya başıma yıkıldı. Çünkü, 25 yıllık birikimim bir anda yok olmuştu. Sonra paramızın temizlik işçisi tarafından bulunduğunu öğrenince dünyalar bizim oldu. Belediye çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Büyük bir insanlık örneği gösterdiler.  Başkan Mustafa Dündar nezdinde tüm ekibe çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Parayı bulan temizlik işçisi Ahmet Gökçe de her insanın yapması gereken davranışta bulunduğunu belirterek, “Nurettin amcamız, gecesini gündüzüne katıp çalışmış parasını biriktirmiş. Bir anlık dalgınlıktan dolayı parasını unutmuş. Parasını bulmak da bize nasip oldu. En az Nurettin amca kadar sevindik. Çok mutlu ve huzurluyum” dedi.    
 ‘İYİLİK İNSANLIK SANATIDIR’, OSMANGAZİ EMİN ELLERDE
Çalışma arkadaşım dediği Ahmet Gökçe’nin belki dünyayı değiştiremeyeceğini ama iyiliğe ilham olacağını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İyilik insanlık sanatıdır diyen Nizami’nin sözünü de hatırlatarak, gerçek zenginliğin yapılan iyilikler ile ölçüldüğünü belirtti. 
Başkan Mustafa Dündar, gerçek zenginliğin yapılan iyilikler ile ölçüleceğini belirterek, “Belediyecilik demek Şehrül-Emin demek. Güvenilen yer demek. Başkanından çalışanına kadar herkes şehrine sahip çıkmak için gayret gösteriyor.  Böyle olaylar, bizim için büyük bir imtihan. O anlarda kişilik öne çıkar. Bizim arkadaşlarımız da böyle bir olayda insani hasletlerini gösterdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.  Paranın sahibi adına da seviniyoruz. Onun da alın teri emeği. Böyle vicdanlı ve duyarlı çalışma arkadaşlarımız olduğu için gururluyuz” şeklinde konuştu.
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni gezen işçiler Başkan Dündar tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 16:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37