BİLECİK BELEDİYESİNDEN ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Belediye Başkanı Semih Şahin, Şubat ayı belediye meclis toplantısında yaptığı açıklamada, ‘’Her 3 ayda bir bütçe gerçekleşme raporunu kamuoyuyla paylaşarak, şeffaf belediyeciliğin en güzel örneğini sergileyeceğiz’’ dedi.

BİLECİK BELEDİYESİNDEN ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

 Belediye Başkanımız Semih Şahin başkanlığında gerçekleştirilen Şubat ayı meclis toplantısında birçok önemli karara imza atılırken, Belediye Başkanımız Semih Şahin, şeffaf belediyecilik adına güzel haberler verdi.

   Göreve geldiği günden bu yana yapılan ihale çalışmaları ile Ekim ayından itibaren Belediye Meclis toplantılarının Canlı yayın ile kamuoyunun bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğine vurgu yapan Başkan Şahin, Bilecik Belediyesi bütçe gerçekleşme raporunu 3 ayda bir kamuoyunun bilgisine sunacaklarını belirtti.

   Bilecik Belediyesi olarak yaptıkları çalışmaların açık, anlaşılır ve şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Şahin, ‘’Ben yılın her çeyreğinde kamuoyu ve vatandaşlarımızı bilgilendirme adına yani bu Nisan ayının başından başlamak üzere bütçemiz ve ödediğimiz borçla ilgili detaylı bilgiyi vereceğim. Yani bütçe değerlendirme raporunu, şeffaf ve açık belediyecilik anlayışı gereği, kamuoyuyla paylaşacağım. Yani bu bilgilendirmeyi yılın her çeyreğinde olacak. Şu ana kadar hiç yapılmamış bir çalışmadan bahsediyorum. Bunu biz yapacağız. Çünkü bizim hiçbir gizli, saklı ve kaçak işimiz olmayacak’’ ifadelerini kullandı

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 11:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37