Belediye Personeline Ergenlik Semineri

Osmangazi Belediyesi’nin hizmet içi eğitim programı çerçevesinde, belediye personeline çocuklarda ergenlik dönemi semineri verildi.

Belediye Personeline Ergenlik Semineri

 Vatandaşa daha etkin ve kaliteli hizmet sunulmasını sağlamak adına personele yönelik eğitimlerini aralıksız sürdüren Osmangazi Belediyesi, son olarak çocuklarda ergenlik dönemi semineri düzenledi. Osmangazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye meclis salonunda gerçekleşen seminere, özellikle ergenlik çağında çocukları olan personel ilgi gösterdi. Yaklaşık iki saat süren seminerde Uzman Klinik Psikolog Gözde Nilüfer Koçer, ergenlikte yaşanan değişimler ve anne babaların zorlandığı noktaları anlatırken, ergenlik dönemini daha sağlıklı geçirmek adına tavsiyelerde de bulundu.

İş ve aile yaşamının bir bütün olduğunu belirten Gözde Nilüfer Koçer, “Çocuklar, ergen yaşa geldiklerinde bazı kaygılar yaşar. Bu dönemde kız ve erkek çocuklar hassas bir dönemden geçtikleri için çevresindeki büyükleri tarafından doğru bilgiler verilerek, bu döneme uyumları sağlanmalıdır. Bizler, bu düşünceyle yola çıkarak personelimize ergenlik döneminde yaşanan sorunlara yönelik seminer düzenledik. Çünkü personelin aile yaşantısına temas ettiğimizde, işe olan motivasyonunun da arttığını görüyoruz. Seminerin oldukça verimli geçtiğine inanıyorum. İnşallah, önümüzdeki süreçte belli periyotlar ve farklı konularla eğitimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 10:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37