Başkan Bozbey’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yol çağrısı

Başkan Burada karavanıyla makamını bu hafta Nilüfer’in en uç mahallesi olan Üçpınar Mahallesi’ne taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bölgede yaşayan insanların kente ulaşım mesafesinin kısalması için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yeni bir yol yapılması çağrısında bulundu.

Başkan Bozbey’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yol çağrısı
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Burada karavanıyla makamını bu hafta Nilüfer’in Üçpınar Mahallesi’ne taşıdı. İlk olarak mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Mustafa Bozbey, ardından Üçpınar Mahalle Muhtarı Mustafa Akbulut ile karavandaki makamında görüştü. Mahalle hakkında Muhtar Akbulut’tan detaylı bilgi alan Başkan Mustafa Bozbey, talepleri de ilgili müdürlere iletti.

Üçpınar Mahallesi ile kent içi arasındaki ulaşım sorununa dikkat çeken Başkan Bozbey, Tahtalı Mahallesi güzergâhında bulunan eski yolun, planlanıp tekrar ulaşıma açılması için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu. Başkan Mustafa Bozbey şöyle konuştu: “Üçpınar Mahallesi, Nilüfer’in en uç mahallelerinden biri. Buradaki en önemli sorun, kente ulaşım. Mevcut güzergâh üzerinden kente ulaşım hayli zaman alıyor. Kente daha kısa sürede ulaşmanın yolu, önceki yıllarda kullanılan Tahtalı Mahallesi güzergâhında bulunan yol. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi desteğiyle bu yolu planlayıp hizmete açabilirsek, Üçpınar Mahallesi sakinleri  ve bölgede yaşayan insanlarımız, çok rahatlıkla kente ulaşabilecekleri bir güzergâha sahip olabilecekler. Bu sorunu çözebildiğimiz taktirde, hem mahalle sakinlerini hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımızı ulaşım konusunda rahatlatmış olacağız.”


Nilüfer’de ayrım yapmaksızın bütün mahallelere önemli hizmetler götürdüklerinin altını çizen Başkan Bozbey, Başkan Burada projesi kapsamında mahallelere yapılan ziyaretlerle de hem çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduklarını hem de vatandaşların talep, öneri ve sorunlarını dinlediklerini ifade etti. Başkan Mustafa Bozbey, “Muhtarlarımız, mahalle komitelerimizin  ve vatandaşlarımızın önerilerini dikkate alarak, o bölgemizde yaşayan insanlarımızın gülümsemesini sağlıyoruz. Merkez mahallelerimizde verdiğimiz hizmetlerle nasıl insanlarımızı gülümsetiyorsak, kentin en uzak yerlerinden biri olan Üçpınar Mahallemizde de insanları gülümsetmeye devam ediyoruz” dedi.

Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduğunu dile getiren Üçpınar Mahalle Muhtarı Mustafa Akbulut da, çalışmalarından dolayı Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkür etti.

Gün boyu çalışmalarını Üçpınar Mahallesi’nde gerçekleştiren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisiyle görüşmek isteyen vatandaşları da karavandaki makamında ağırladı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 14:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER