Yıldırım'dan eğitime destek

Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi ilçedeki eğitim kurumlarının bahçelerinde yürüttüğü yenileme ve temizleme çalışmaları ile eğitime verdiği desteği sürdürüyor.

Yıldırım'dan eğitime destek
 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği çerçevesinde ilçedeki okullardan gelen talepler doğrultusunda, okul bahçelerinde kosa, çim biçme, toprak havalandırma ve bahçe düzenlemesi gibi çeşitli temizlik çalışmaları yürütülüyor. Yıldırım Belediyesi olarak eğitime yönelik faaliyetlere her fırsatta destek olduklarını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Eğitim toplumların kalkınmasında en önemli kriterlerin başında gelmektedir. Bu kapsamda yeni eğitim öğretim dönemine sayılı günler kala ilçemizde eğitim gören öğrencilerimizin daha temiz, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim görmeleri amacıyla eğitim kurumlarımızın çevre temizliğini gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için daha iyi fiziki koşulların oluşturulması amacıyla sürdürdüğümüz çalışmalar ile okullarımız yeni eğitim-öğretim dönemine tertemiz bir şekilde girmiş olacak” diye konuştu.

‘EĞİTİME DESTEK, GELECEĞE YATIRIM’

Okullara yapılan desteğin geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Eğitim konusu bizim için çok önemli. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin en iyi şartlarda eğitim-öğretimlerini gerçekleştirmelerini istiyoruz. Bu sebeple ekiplerimiz yaz tatili boyunca şehrimizin dört bir yanındaki okullarda çalışmalarını gerçekleştirdiler. Bu vesile ile 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nda tüm öğrencilerimize ve eğitim neferi öğretmenlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 11:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER