ROBOTİK KODLAMA KURSUNU TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ.

Yıldırım Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Cezeri Robotik ve Kodlama Kursu’nu tamamlayan 75 öğrenci sertifikalarını aldı.

ROBOTİK KODLAMA  KURSUNU TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ.

 17 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında 760 kursiyerin başvuruda bulunduğu ‘Cezeri Robotik Kodlama Atölyesi’nde’ 90 öğrenci eğitim gördü. Uzman öğretmenler tarafından 15 günlük temel eğitimleri tamamlayan öğrencilere, arduinonun dil yapısı, scarp yazılım dil bilgisi, temel elektronik bilgisi, mikro motor bilgileri gibi robotoik temel bilgiler ve kodlama bilgileri verildi. Öte yandan kursu başarıları ile tamamlayan öğrenciler, ‘Cezeri Robotik Kodlama Atölyesi’nde’ adlıkları eğitimi, ‘yildirimkodluyor.com’ sitesinden izleyerek bilgilerini pekiştirip tek başına da arduino robotik kodlamayı yürütebilecekler.


‘TEKNOLOJİYİ TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN OLUN’


‘Cezeri Robotik Kodlama Atölyesi’nin teknolojiyi tüketen değil üreten, vaktini daha değerli geçiren, anlamlı kılan bir neslin yetişmesi için bir başlangıç olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bu küçük bir adım. Ama bu küçük adımlar, bu başlangıçlar bizlerin ayağa kalkışına, modern dünyaya bilimimizle, sanatımızla yeniden ulaşmamız adına örnek bir adım olacak. Bugün burada 75 kardeşimize aldıkları eğitimi daha anlamlı hale getirecek belgelerini takdim edeceğiz. Eğitim süresi boyunca kullandıkları araç ve gereçleri de kendilerine hediye ediyoruz. Edindikleri tecrübe ve bilgiyle inşallah evde bu faaliyetleri, çalışmaları yapmaya devam edecekler” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 19:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner37