Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun temeli atıldı

Bursa Valiliği ve Gemlik Belediyesi işbirliği ile eylül ayında tamamlanması planlanan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun temeli atıldı
Gemlik’te eğitim alanında bir proje daha hayata geçiyor. İlçede Bursa Valiliği ve Gemlik Belediyesi işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun temeli atıldı. Temel atma törenine Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile protokol üyeleri, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 


Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, törende yaptığı konuşmada 2018 yılı içerisindeki her Cuma günü ya bir temel atma ya bir açılış yapacağı sözünü yineledi. 2018 yılının Gemlik için çok dolu dolu geçeceğini dile getiren Başkan Refik Yılmaz, 2017 yılında yapılan projelerin yanı sıra ihaleleri tamamlanan projelerin de yine bu yıl içinde bir bir hayata geçirileceğini müjdeledi. 


16 yıl öncesinde Gemlik’te sınıf mevcudunun 55 olduğunu anımsatan Başkan Yılmaz, bugün itibari ile bu sayının 25’e düşmesinin eğitime ne kadar destek verdiklerinin göstergesi olduğunu söyledi. Göreve geldiklerinde büyük liman ve sanayi kuruluşlarına ziyarete giderek her birinden okul talep ettiklerini anlatan Başkan Refik Yılmaz, “ Sağ olsunlar şimdiye kadar 4 okulumuzu bitirerek hizmete kazandırdık. Yine hayırsever işadamlarımız ve sanayi kuruluşlarımız ile protokolünü imzaladığımız okullarımızın umuyorum ki yıl içerisinde temellerini atacağız” dedi.  Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun Gemlik’e ve eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Başkan Yılmaz, katkı sağlayanlara teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 17:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER