Dündar: “Barış, dünyaya Bursa’dan yayılacak”

Osmangazi Belediyesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına hizmet ile başladı. Osmangazi Belediyesi tarafından tadilatı tamamlanan Aliya İzzetbegoviç İmam Hatip Ortaokulu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Dündar: “Barış, dünyaya Bursa’dan yayılacak”
Eğitim alanında yaptığı çalışmalar ve yatırımlarla ön plana çıkan Osmangazi Belediyesi, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak adına okullara yönelik hizmetlerini sürdürüyor. Eğitimde kalitenin arttırılması hedefiyle gerçekleştirilen çalışma kapsamında Namık Kemal Mahallesi’nde yer alan Aliya İzzetbegoviç İmam Hatip Ortaokulu’nun ikinci ve üçüncü katta bulunan sınıf ve koridorları ile tüm kat tuvaletlerindeki duvar ve zemin seramikleri yenilendi. Tuvaletlerin kapıları değiştirilirken, sınıfların pencerelerinde bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Okul bahçesine 130 ton asfalt döküldü. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde düzenlenen Aliya İzzetbegoviç İmam Hatip Ortaokulu’un açılış törenine AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

GELECEĞİN BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİ BURSA’DA KURULUYOR
Okul bahçesinde düzenlenen açılış töreni öncesi öğrenciler, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a büyük sevgi gösterisinde bulundu. Öğrencilerin tezahüratları eşliğinde konuşmasını yapan Başkan Dündar, “Nüfusumuzun büyük bir bölümünü gençlerimiz oluşturuyor. Öğrencilerimizin çoğunluğa sahip olduğu ülkemizde bizler de yöneticiler olarak okullarımıza sahip çıkıyoruz. Okullarımızın eksiklerini devletimize bırakmadan gideriyoruz. Osmangazi ilçemizde 250’den fazla okulumuz var. Bu okulların tamamına hizmet götürdük. Eğitim alanındaki yatırımlar belediyelerin asli görevi değil ancak bizler geleceğimizin teminatı gençlerimizin en güzel şartlarda eğitim görmelerini sağlamak adına çalışmalar yürütüyoruz. İlçe sınırlarındaki okullarımıza ihtiyaçları doğrultusunda yardımlarda bulunurken, iki büyük okul inşa ettik. Mehmet Akif Mahallemiz’de 24 derslikli Hacı Akkadın Tarman Okulu’nu öğrencilerimizin hizmetine sunarken, Türkiye’nin tek çatı altında inşa edilen en büyük okulu olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni Bursa’ya kazandırdık. 60 farklı ülkeden 178 öğrenci bu okulda eğitim görüyor. Geleceğin ‘Birleşmiş Milletler’i bu okul sayesinde Bursa’da inşa ediliyor. Bursa’daki bu ‘Birleşmiş Milletler’de sözde barış değil, özde barış ve kardeşlik var. Bu okuldan çıkan öğrencilerimiz kendi ülkelerinde de barışı ve kardeşliği geliştirerek, dünyaya barışı getirecekler” dedi.

OKULLARIMIZIN İHTİYAÇLARINA DUYARSIZ KALMIYORUZ  
Aliya İzzetbegoviç İmam Hatip Ortaokulu’nun ihtiyaçlarını karşılamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Dündar, “Okulumuzun ihtiyaçlarına duyarsız kalmadık ve koridorlarından tuvaletlerine, seramik kaplamalarından bahçesinin asfaltına kadar her yerini yeniledik. Bundan sonraki süreçte, öğrencilerimiz bu güzel ortamda derslerine çalışarak önce kendilerine, daha sonra ailelerine ve Türkiye’ye güzel bir gelecek hazırlayacaklar. Ben inanıyorum ki Türkiye’nin yeni yöneticileri, devlet adamları ve bilim insanları Aliya İzzetbegoviç İmam Hatip Ortaokulu’nda yetişecek. Öğrencilerimizin üzerinde büyük emeği olan öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen ise, konuşmasında ülkemizin geleceği adına en fazla eğitim alanında yoğunlaşmamız gerektiğine dikkat çekerek, “Osmangazi Belediyemiz zemini sağlam bir gelecek inşa edebilmek adına eğitim alanında önemli çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar herkes tarafından örnek alınmalı. Belediyemizin inşa ettiği okullar ve gerçekleştirdiği yatırımlarla birlikte ilçemizdeki derslik sayısında ciddi bir artış oldu. Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiği bu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan da, okulların fiziki ortamlarının güzelleştirilmesinin eğitim kalitesine de olumlu etki yaptığının altını çizerek, “Okullarımızın güzel olması, yerel yönetimlerimizin katkıları ile oluyor. Osmangazi Belediyemiz bu konuda önemli çalışmalar yapıyor. Osmangazi Belediyemiz tarafından bu yıl ilçemizdeki 15 okulda çeşitli tadilatlar yapıldığını biliyorum. Başkanımız Mustafa Dündar ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Yıldız da konuşmasında “Çocuklarımızın daha sağlıklı, nezih ve donanımlı okullarda okumaları için bizler elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim sistemleri ve yöntemler değişiyor. Değişmeyen tek şey var o da insani değerlerimiz. Tüm öğrencilerden istediğimiz bu değerlere sahip çıkmalarıdır” ifadelerini kullandı.

Başkan Dündar, açılış töreninin ardından okulda eğitim gören tüm öğrencilere okul çantası ve kırtasiye malzemesi dağıttı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 12:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER