Çocuk Sanat Atölyesi’ne kayıtlar başladı

İnegöl Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ve öğrencilerin sömestr tatillerini eğlenceli bir hale getirmeyi amaçlayan 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi’ne kayıtlar başladı.

Çocuk Sanat Atölyesi’ne kayıtlar başladı
 

Keçe yapımı, seramik guaj boyama, ebru sanatı, pasta yapımı ve karagöz gölge oyunu olarak her gün farklı bir etkinlikle eğlenceli bir kursun gerçekleştirileceği 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi bu yıl 2. ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 22 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Çocukların hayal güçlerini sanatla bütünleştirip el becerilerini arttırmanın amaçlandığı 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi hakkında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban; “İnegöl Belediyesi olarak kültür sanat ve sosyal aktivitelerimiz tüm hızıyla devam etmekte. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz marifetiyle her yıl birçok konser, etkinlik, söyleşi ve gösteriye imza atmaktayız. Gerek İnesmek kursları, gerek enstrüman kursları, gerekse de koro çalışmaları gibi birçok etkinliğin merkezi haline gelen şehrimizde çocuklarımıza yönelik sanat atölyesi çalışmalarını da gerçekleştirmekteyiz” şeklinde konuştu.


TATİL ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ


Çocuk Sanat Atölyesi kurslarımızı sömestr boyunca İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi atölyelerinde gerçekleştireceğiz diyen Taban; “Bugünün yarını; yarının geleceği olan çocuklarımız için her yıl düzenlemiş olduğumuz 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesini bu yıl 22 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Bu yılki atölyemiz 2. ve 3. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Çocuklarımız Atölye eğitimlerini belediyemiz bünyesindeki usta öğreticilerimizden öğrenecekler.”

HER GÜN FARKLI BİR ETKİNLİK


Kurslarımız kapsamında; keçe yapımı, seramik guaj boyama, ebru sanatı, pasta yapımı ve karagöz gölge oyunu olarak her gün farklı bir etkinlikle çocuklarımızın karşısında olacağız diyen Taban, “15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi, öğleden önce 11:00 ile 12:30 ve öğleden sonra da 13:30 ile 15:00 saatleri arasında olmak üzere iki grup halinde gerçekleştirilecektir” diye konuştu.

 

SON BAŞVURU TARİHİ 17 OCAK


Çocuk Sanat Atölyemize kayıtlarımız 17 Ocak Çarşamba günü sona erecektir diyen Taban; “Kontenjanımızın sınırlı olduğunu buradan bir kez daha belirtmek isterim. 22 Ocak Pazartesi günü başlayacak olan 15 Tatil Çocuk sanat atölyesi çalışmalarımız diğer tüm eğitim ve etkinliklerimiz gibi ücretsiz olup katılacak kursiyerlerimizin tüm malzemeleri belediyemiz tarafından karşılanacaktır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 15:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER