Yenilenen Cumhuriyet Meydanı ve Tophane çok beğenildi

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleme çalışmaları ile bir buçuk kat büyütülerek adına yakışır hale getirilen Cumhuriyet Meydanı yeni çehresiyle Antalyalıların buluşma noktası oldu. Vatandaşlar, “Böyle güzel hizmetleri gördükçe gururlanıyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Yenilenen Cumhuriyet Meydanı ve Tophane çok beğenildi
Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı proje ile özgün yapısı korunarak ve tarihi dokusuna bağlı kalarak yeniden düzenlediği kentin tarihi sembollerinden Cumhuriyet Meydanı ve Tophane Parkı yenilenen yüzüyle eskiden olduğu gibi yine yerli ve yabancı misafirlerini ağırlıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Cumhuriyet Meydanı bölümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da Tophane Çay Bahçesi bölümü açılıp halkın kullanımına başlamasıyla cıvıl cıvıl bir görüntüye kavuştu. Meydan ve Tophane bölümünün Antalya'ya yakışır modern görüntüsü vatandaşların da beğenisini kazandı. 


ARTIK BULUŞMA NOKTAMIZ BURASI
Emekli öğretmen Zübeyir Yamaç Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleme çalışmalarını çok beğendiğini ifade ederek, “Daha önce Tophane Çay Bahçesi’nde emekli arkadaşlarımızla keyif içinde oturamazdık. Ama yenilenip hizmete girdikten sonra Tophane’de buluşuyoruz burayı tercih ediyoruz. Çok memnunuz. Yapandan yaptırandan emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.   


BU HİZMETLER BİZİ GURURLANDIRIYOR
Tophane bölümünün daha önce vahim bir görüntü içinde olduğunu hatırlatan Eftal Cavlak ise “Şu anda bambaşka bir yer olmuş. Halka daha açık, temiz ve kaliteli hizmet var. Biz Türk milleti olarak her şeyin daha iyisine layığız, böyle hizmetleri gördükçe gururlanıyoruz. Böyle güzel hizmetlerin devamını bekliyoruz” diye konuştu. 


BAŞKAN TÜREL’İN ÇABALARINA TEŞEKKÜR 
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” sözünü hatırlatan Nefise Aksoy “Antalya bu hizmetlerle giderek çok daha güzelleşiyor. Maşallah. Çabalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e de teşekkür ediyoruz” dedi.  Meydanın daha da büyümesinden dolayı memnun olduğunu söyleyen Gülsüm Kaya’da “Masmavi denizimizi artık daha rahat ve güzel görebiliyoruz. İnsanlar burada keyifli vakit geçiriyor, bol bol fotoğraf çektiriyor”  şeklinde değerlendirmede bulundu.


YENİ HALİNİ ÇOK SEVDİK 
Cumhuriyet Meydanı ve Tophane Çay Bahçesi’nin yeni görünümünü çok sevdiğini dile getiren Fahriye Bülbül’de “Oturma yerlerimiz, yürüyüş alanlarımız, yeşil alanlarımız çoğalmış her yer güzelleşmiş daha da temiz olmuş Başkan Menderes Türel’e çok teşekkür ederiz. Böyle hizmetlerin devam etmesini diliyoruz” diye konuştu. 


TOPHANE ARTIK YENİ SEYIR TERASI
Kaleiçi ve denizin doyumsuz manzarasını izleme fırsatı sunulan Tophane Parkı’nda çelik sistemli çatı örtü sistemi oluşturuldu ve zemini ısıl ahşap malzeme ile kaplandı. Çay bahçesinin sınırlarına yeşil renkli temperli cam korkuluk yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndan Tophane Çay Bahçesi’ne inilen yola blok diyabaz taşlardan oluşan merdiven ve rampalar oluşturuldu. Engellilerin yenilenen Tophane Çay Bahçesi’ne ulaşımını kolaylaştırmak için engelli asansörünün yanı sıra zemine uyarıcı takip ve ikaz bantları döşendi.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 12:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER