Meyve ağaçlarının satışı başladı

Kırşehir Belediyesi Gül Bahçeci Peyzaj ve Çiçek Satış Evi Kırşehir’de meyveciliğin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla meyve ağaçları satışlarına başladı.

Meyve ağaçlarının satışı başladı
Meyve ağaçlarının satışlarına başlarken, bu yıl başta elma, armut, kayısı, vişne, kiraz, erik, ayva, dut, badem, nektarı, şeftali, hurma, incir, ters dut, iğde, kivi gibi meyve ağaçları açık kök; sepetli ve saksılı olarak da elma, armut, kayısı, vişne, kiraz, erik, ayva, dut, badem, şeftali, hurma, hünnap, nar, incir, ceviz, ters dut, iğde, saksılı limon, saksılı portakal, saksılı zeytin, saksılı kumkuat meyve ağaçları da vatandaşların satışına sunuldu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Gül Peyzaj ve Çiçek Satış Evin’de meyve ağaçlarımız başladı. Kırşehir halkının daha iyi verim alabilmesi için sertifikalı meyve fidanları yarı bodur olarak satışa sunulmuştur. 22 çeşit meyve ağacı fidanı getirildi. Kırşehir’imizde artık sertifikalı fidanlarımızı dikelim. Çünkü daha fazla verim alınıyor. Daha sağlıklı olduğu için vatandaşlarımıza öneriyoruz” dedi.


Daha yeşil, daha renkli bir Kırşehir hedefi ile çıktığımız yolda onbinlerce ağacı ve yüzbinlerce çiçeği toprakla buluşturarak Kırşehir’in sokaklarını yeşillendirdik diyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Şimdi de evlerinizin bahçelerini, balkonlarınızı yeşillendirebilmek ve bitkiler hakkında bilgiler alabilmeniz için Çiçek Satış Merkezi vatandaşlarımızın hizmetinde. Çiçek satış merkezimizde mevsimlik çiçek, ağaç, çalı ve bahçe ekipmanları satışa sunulmaktadır. Bitki satışlarının yanı sıra bahçe süsleri gibi birçok farklı ihtiyacın da aynı merkezden temin edebilmektedir” diye konuştu. 


Başkan Bahçeci, şunları kaydetti: “Dikim, bakım, ilaçlama ve gübreleme konularında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız da mühendislerimiz tarafından gereken destek veriliyor. Aynı zamanda meyve bahçesi kurmak isteyen vatandaşlarımıza her konuda yardımcı oluyoruz. Böylece vatandaşlarımız hem meyve ağaçları hem çiçekler konusunda bilgi sahibi olacak hem de daha yeşil bir çevrede yaşamış olacak.”

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 12:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER