Mollafenari’de ulaşımı rahatlatacak hizmet

Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın en dik yamaçlarının bulunduğu Uludağ eteklerinde kurulu olan ve hizmet götürmenin en zor olduğu mahallelerin başında gelen Mollafenari Mahallesine, minibüslerin dönüş manevrası yapabilecekleri bir alan ile durak kazandırıyor.

Mollafenari’de ulaşımı rahatlatacak hizmet
Plansız ve çarpık yapılaşma sonucu, başta ulaşım olmak üzere birçok konuda hizmet sıkıntısı yaşayan Mollafenari Mahallesi, yapılan çalışmaların ardından yepyeni bir hizmete daha kavuşuyor. Osmangazi Belediyesi, dik yamaçları, dar ve çıkmaz sokaklar nedeniyle başta minibüsler olma üzere temizlik aracı ve otomobillerin dönüş yapacakları boş bir alanın dahi bulunmadığı mahalleye, yaklaşık 500 metrekarelik bir meydan kazandırmaya hazırlanıyor. 

Minibüsler için durak ve manevra alanı olarak kullanılacak olan alanda yürütülen çalışmaları yerinde inceleyip yetkililerden bilgi alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Mollafenari Mahallesi eski Bursa diye bilinen, Uludağ eteklerindeki mahallelerimizden birisi. Ulaşım sorununun en yoğun yaşandığı bölgede bu sorunu aşabilmek için Derman Cadde ile Dağ Sokağın birleştiği noktada, özelikle minibüslerin dönüş yapmakta zorlandığı yerde yaklaşık 500 metrekarelik bir meydan, manevra alanı ve minibüs durağı yapıyoruz” dedi. Şehir merkezine ulaşımını sağlayan minibüslerin yanı sıra çöp kamyonu ve kışın mahalleye çıkan tuzlama araçlarına rahatça dönebilme imkanı sağlayacak alanın, aynı zamanda mahalle sakinleri için küçükte olsa bir meydan olduğunu belirten Dündar, “Üst tarafında 54 metre uzunluğunda ve 2,5 metre yüksekliğinde, alt tarafında ise 50 metre uzunluğunda ve 4,5 metre yüksekliğinde istinat duvarları yapıldı. Duvarların arasındaki toprağın temizlenmesiyle ortaya çıkacak alan asfaltla kaplanarak minibüs, kamyon ve otomobiller için bir dönüş, manevra alanı, mahalle için ise küçükte olsa bir meydan kazandırılmış olacak. Bu çalışma için yaklaşık 200 bin liralık ir kaynak kullanacağız. İnşallah kısa süre içerisinde hizmete girecek” diye konuştu.  


  

 
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 15:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER