Köy yolları asfaltlanıyor

Gürsu’ nun mahalleye dönüşen köylerinin yollarında asfaltlama çalışmaları hızla devam ediyor.

Köy yolları asfaltlanıyor
Büyükşehir Belediyesi’ nin desteğiyle yapılan asfaltlama çalışmaları kapsamında, Karahıdır Mahallesi girişinden Hasanköy Mahalle köprüsüne kadar olan yollar asfaltlandı. 5,5 km’ lik yol asfaltlama çalışmaları ile Bursa’ nın merkez ilçesi Gürsu’ nun çağdaş şehir kimliğine kavuşturulması noktasında önemli bir hizmet daha gerçekleştirilmiş oldu.


“İlçemizin sahip olduğu tarihi dokuyu ve zengin tarım arazilerini koruyarak, şehircilik anlamında gelişimini sağlamaya yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık “Gürsumuz’ un çağdaş kent kimliğinin tüm özelliklerine sahip olması için çalışıyoruz. İlçe halkımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kent kimliğini oluşturan üstyapı çalışmaları konusunda hassas davranarak en hızlı şekilde çözümler üretiyoruz. Verimli tarım arazileriyle bilinen ve köy konumundan mahalle konumuna geçen eski köylerimizin yollarını Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle iyileştiriyoruz. Ulaşım koşullarının çağdaş kent kimliği kazanılmasında çok önemli olduğu bilinciyle çalışmalarımıza yoğun olarak devam ediyoruz“ dedi.


Hızla büyüyen ve gelişen Gürsu’ da, sadece 2015 yılı içerisinde, Gürsu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen üstyapı çalışmaları kapsamında; toplam 22 bin tonluk asfalt çalışması yapıldı. Altyapı çalışmalarından dolayı sokak ve caddelerde oluşan asfalt eksikliğini gidermek amacıyla, Belediye tarafından, bir yılda yapılan asfalt çalışmalarında 3 milyon TL harcandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 10:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER