Halterin ‘yıldızları’ Yıldırım’da

8 ülkeden 55 sporcunun katılacağı Uluslararası Yıldız Erkekler Halter Turnuvası, Yıldırım’da başlıyor.

Halterin ‘yıldızları’ Yıldırım’da
Yıldırım Belediyesi’nin ev sahipliğini yapacağı dünyanın en önemli halter organizasyonlarından birisi olan “Uluslararası Yıldız Erkekler Halter Turnuvası”nın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
“Uluslararası Yıldız Erkekler Halter Turnuvası”nın tanıtım toplantısına Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra, Türkiye Halter Federasyonu Başkanvekili Mevlüt Ataseven, Türkiye Halter Federasyonu Genel Sekreteri Levent Parlar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Yıldırım Belediyespor Kulüp Başkanı İlhami Aydın, Dünya Şampiyonu Halterci Sunay Bulut, Olimpiyat Şampiyonları Naim Süleymanoğlu ve Taner Sağır ile milli sporcular Ramazan Kara ile Kenan Yılmaz katıldı. 3-6 Mart tarihlerinde Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi’nde düzenlenecek turnuvaya Türkiye, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Kosova, Romanya, Gürcistan ve İspanya’dan 55 sporcu katılacak.
8 ÜLKEDEN 55 SPORCU SAHNE ALACAK
Yıldırım Belediyesi olarak Uluslararası Yıldız Erkekler Halter Turnuvası’na ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yerel yönetim anlayışımızda spor önemli bir yer tutuyor. 2015 yılında 25 yıl aradan sonra ilk kez gerçekleştirilen Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. Bugün de burada önemli bir organizasyon öncesi bir aradayız. Turnuvamıza 8 ülkeden 55 sporcu katılacak. Yıldırım’da gerçekleştirilecek turnuvamıza katkılarından dolayı başta Halter Federasyonu olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
‘OLİMPİK BRANŞLARDA ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİYORUZ’
Gençleri spora teşvik etmek adına olimpik branşlara ayrıca önem verdiklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Gençlerimizi spora teşvik etmek adına uluslararası organizasyonları şehrimizde gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızı sosyal problemlerden uzaklaştırmak ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak için sporun tüm branşlarında yatırımlar gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. Sporda başarıların sürdürülebilir olması adına yatırımların oldukça önemli olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Naim Süleymanoğlu 1986 yılında ilk kez şampiyon olduğundan bu yana tam 30 yıl geçti. Geçen süre içerisinde halterin geldiği noktayı iyi görmek lazım. Sporun gelişebilmesi için özellikle olimpik branşlarda şehrin tüm dinamiklerinin ortak hareket etmesi gerekir. Biz de Yıldırım Belediyesi olarak ortak paydaşlarımızla bu tarz organizasyonları gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde görüşlerini belirtti.
BAŞKAN EDEBALİ’YE ÖZEL TEŞEKKÜR
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ise göreve gelmesinin ardından spora ve sporcuya verdiği destekle farklı bir konumda bulunan Başkan İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür etti. Süleyman Şahin, spora yapılan yatırımlarla Yıldırım’ın kalkınmasına dikkat çekerek, “Başkan İsmail Hakkı Edebali, olimpik dallarda bayrağı eline aldı ve en yükseğe taşımaya devam ediyor. Bu turnuvaya ev sahipliği yaptığı için kendisini kutluyorum” diye konuştu.    
                                                       
Olimpiyat Şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu ise Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye spora verdiği önemden dolayı kutladı. Başkan Edebali’nin spordaki yatırımlarından dolayı cesaretine vurgu yapan Süleymanoğlu, gençlerin spor sayesinde sağlıklı yetişmesine vesile olan Başkan Edebali’nin imkânı olan herkese örnek olması gerektiğini söyledi. Turnuvanın paydaşlarından olan Türkiye Halter Federasyonu Başkanvekili Mevlüt Ataseven ve Türkiye Halter Federasyonu Genel Sekreteri Levent Parlar da turnuvaya ev sahipliği yapan Yıldırım Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.
ULUSLARARASI YILDIZ ERKEKLER HALTER TURNUVASI PROGRAMI
04.03.2016 CUMA
 50 – 56 Kg
09:00 – 10:00 Tartı
11:00 – 13:00 Yarışmalar
62 – 69 – 77 Kg
12:00 – 13:00 Tartı
14:00 – 16:30 Yarışmalar
05.03.2016 CUMARTESİ
 85 – 94 – +94 Kg
10:00 – 11:00 Tartı
12:00 – 14:00 Yarışmalar
14:00 – 14:30 Kupa Töreni

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 13:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER