Başkanlık Kupası tüm heyecanı ile devam ediyor

Bursa’nın en geniş kapsamlı spor organizasyonu olan Başkanlık Kupası’nda devam eden voleybol maçlarını izleyen Belediye Başkanı Alinur Aktaş öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

 Başkanlık Kupası tüm heyecanı ile devam ediyor
İnegöl Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü’nün organizasyonu ile 6 branştan 4 bin sporcu öğrencinin katılım gösterdiği, İnegöl Belediyesi Başkanlık Kupası organizasyonu voleybol maçları ile devam ediyor.

Bursa’nın en geniş kapsamlı spor organizasyonu olan Başkanlık Kupası’nda devam eden voleybol maçlarını izleyen Belediye Başkanı Alinur Aktaş öğrencilerin heyecanına ortak oldu.Heyecan temposu yüksek birbirinden güzel maçların oynandığı ve öğrencilerin eğlenerek spor yaptığı bir organizasyonu oluşturmanın sevincini yaşıyoruz diyerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “6 branşta, 4000 sporcu öğrencinin katılımıyla, birlik ve beraberliğin pekiştiği yer olan İnegöl Belediyesi Başkanlık Kupası tüm heyecanıyla devam ediyor. Bugün de voleybol branşında küçük ve yıldız kızlar da yarı final ve akabinde de final maçları oynanacak. Biz de öğrencilerimizin bu heyecanına ortak olmak adına Gazipaşa Ortaokulu - Cerrah Ortaokulu, Alanyurt Kocatepe Ortaokulu – İstaş Kentaş Ortaokulu arasında oynanan küçük kızlar voleybol maçlarını izlemeye geldik. Şunu gördük ki organizasyonumuz ile gençlerimiz hem sporun adrenalini yaşıyorlar hem de eğlenerek müsabakalarını yapıyorlar” dedi.

Aktaş; “13 Mayıs 2016 tarihinde bitecek olan Başkanlık Kupası organizasyonumuz da voleybol dışında futsal, basketbol, masa tenisi, puanlı atletizm ve futbol branşlarında yapılacak müsabakalarda sporcularımız küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç kızlar ve genç erkekler olmak üzere 6 kategoride yarışmaya devam edecekler. Voleybol branşında küçük kızlar kategorisinde 10 takım, yıldız kızlar kategorisinde ise 9 takım arasında şölen havasında geçen maçlar ile öğrencilerimiz bu aşamaya gelmek için mücadele etti. Ayrıca göstermiş oldukları bu özveri ve gayretlerinden dolayı tüm öğrenci kardeşlerimi kutlamak istiyorum” dedi.

Aktaş; “Öğrencilerimizin ders dışında sportif faaliyetlerde uğraş vermeleri ve onların özgüven kazanmaları açısından önem arz eden bu tür etkinlikleri belediye olarak düzenlemeye devam edeceğimizi de buradan ifade etmek istiyorum. Öğrencilerimizin ders dışında böyle sportif etkinliklere katılması ile kendilerine güvenlerinin artacağını ve bu şekilde geleceğimizin teminatı gençlerimizin öz benliklerini kazanarak her daim başarılı olacaklarını canı gönülden inanıyorum. Son olarak öğrencilerimize başarılar diliyor, güzel bir organizasyon olması temennisiyle saygılarımı sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 14:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER